Operations Skills Development Executive

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

EXPERIENCE, SKILLS, KNOWLEDGE

• University degree with 3-4 years of working experience in HR, preferably in a multinational environment.
• Proficiency in English.
• Deep HR L&D / talent attraction and acquisition functional knowledge.
• Flexible, able to cope well with an increasing changing environment.
• Strong interpersonal and communication skills.
• IT literate in all common software programmes.

Descrierea jobului

Purpose Statement
  • Proactively engages with business partners to ensure the right capabilities (competences, knowledge, behaviour) exist in the organisation.
  • Contributes to developing Operations Function training platforms and solutions and raising the profile of Operations Training & Development to encourage progressive learning process and result based training culture.
  • Supports actively local business partners in recruitment and selection process.
  • Contributes to talent attraction and acquisition processes.

ACCOUNTABILITIES
  • Implement Operations Training & Development plans to ensure BAT best practices are consistently applied & integrated into local organisation.
  • Support the development of a coaching and mentoring culture within Operations function.
  • Coordinates development programmes based on both the organisation's and the individual's needs.
  • Actualize training plan and reports training activity KPIs.
  • Participates in interviews, offers guidance and support to hiring managers in recruitment and selection process.
  • Is responsible for local onboarding.

British American Tobacco (www.bat.com) este o organizaţie globală lider pe piaţă cu o istorie consacrată cu un viitor promiţător şi dinamic. Multumita angajaţilor noştri am continuat să ne dezvoltăm şi să depăşim aşteptările într-o piaţă foarte complexă şi plină de provocări.

Scopul nostru este sa devenim cea mai de succes companie din industria tutunului în toate pieţele noastre prin furnizarea de produse excelente; oferind încrederea şi responsabilitatea aşteptate de la mărcile de consum global.

Dacă aveţi talentul şi motivaţia să fiti parte din acest succes veţi descoperi că suntem interesati sa va sustinem in atingerea potenţialului dvs. maxim.
Publicat 29 iun. 2022 Reactualizat 27 iul. 2022 Expiră 29 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos