Operations Planner

Transgor Logistik - 5 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ești candidatul ideal dacă:

ai cunoștinte avansate de limba engleză / germană / maghiară;
ai experiență în vânzări în sfera serviciilor;
ai experiență în dezvoltarea relațiilor cu clienții /partenerii comerciali, prin corespondență e-mail si abordare telefonică eficientă;
esti operativ si dornic sa-ți atingi obiectivele stabilite;
ai capacitatea de a-ți gestiona eficient timpul și task-urile zilnice;
nu te sperie gestionarea situațiilor neprevăzute;
ai cunoștințe de Microsoft Office - nivel mediu/avansat.

Descrierea jobului

Care vor fi, pe scurt, responsabilitățile tale:

prospectarea pieței în vederea îmbunatățirii continue a bazei noastre de date (clienți/parteneri);
negocierea și contractarea serviciilor de transport intern și internațional de mărfuri;
întreținerea unor relații pozitive și reciproc avantajoase cu clienții, respectiv cu transportatorii noștri;
gestionarea și soluționarea eventualelor probleme de transport ce pot apărea;
introducerea și procesarea comenzilor de transport în sistemul informatic;

TRANSGOR LOGISTIK este o companie ce presteaza servicii de depozitare, expeditii interne si internationale, transporturi rutiere, maritime si aeriene de marfa in toata Europa. Sediul societatii este in Iasi si are puncte de lucru in Cluj-Napoca si Bucuresti. Societatea are implementat sistemul de Management Integrat Calitate-Mediu conform ISO 9001:2015 & ISO 14001:2015de catre TUV Rheinland. Suntem membri ai Uniunii Societatilor de Expeditie din Romania si ai Asociatiei Romane de Transport Rutier International Prin USER suntem afiliati FIATA (Federation Internationale des Associations de Transitaires et Assimiles), organizatia mondiala a transportatorilor.

Publicat 17 nov. 2021 Expiră 17 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos