Publicat 18 Aug 2021 | Reactualizat 17 Sep 2021 | Expiră 18 Sep 2021

Operations Officer Corporate

4 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii universitare (preferabil studii economice)
  • Minimum 1 an experienta de front office sau in activitatile de tranzactii operatiuni
  • Cunoasterea legislatiei si normelor Bancii Nationale a Romaniei aferente operatiunilor, cunoasterii clientelei, prevenirii spalarii banilor
  • Abilitati de comunicare verbala si scrisa in limba engleza
  • Cunostinte operare PC

Alte competențe necesare:
  • Aptitudini foarte bune de relationare si comunicare
  • Spirit de echipa
  • Capacitate de lucru sub stres

Descrierea jobului

Despre echipa:
In echipa noastra, comunicarea eficienta, transparenta si increderea sunt valorile pe care ne bazam in fiecare zi si care ne ajuta sa dezvoltam buna relationare la nivel de echipa, dar si cu intreaga organizatie.

Misiune:

  • Desfasoara activitati operationale specifice si acorda consultanta de specialitate clientilor interni si externi.
  • Asigura satisfacerea cerintelor tuturor clientilor prin procesarea activitatilor operationale la timp si cu acuratete.
  • Asigura prevenirea riscului operational, cu respectarea normelor si procedurilor interne si a cadrului legal in vigoare.
  • Asigura calitatea serviciilor pentru toti clientii bancii.

Principalele responsabilități:
  • Satisface la timp si cu acuratete toate solicitarile de natura operationala, dovedind atitudine si comportament profesionale, precum si calitatea serviciilor. Acorda consultanta profesionala cu privire la activităţile operaţionale atât clienţilor băncii, cat si angajaţilor acesteia.
  • Verifica toate documentele solicitate de la clienţi si documentele prezentate de aceştia, cu respectarea normelor si procedurilor interne ale băncii, a normelor BNR si a legislaţiei in vigoare.
  • Procesează la timp si cu acurateţe toate operaţiunile aferente postului, conform normelor si procedurilor interne ale băncii.
  • Confirma tranzacţiile primite / executate prin aplicarea ştampilei si semnăturii in zonele indicate in formulare / norme interne.
  • Colaborează cu Coordonatorul de Operaţiuni in vederea imbunatatirii proceselor / procedurilor.
  • Adopta cele mai bune standarde de comunicare atat cu clientii interni cat si cu cei externi
  • Participa la pregatirea profesionala a altor colegi din banca atunci cand este cazul, acordand suport in procesul de training al acestora.

La UniCredit ai întotdeauna parte de un mediu prietenos, care te susține neîncetat și îți oferă libertatea de a acționa, de a explora și de a-ți atinge țelurile cu pasiune, creativitate și dinamism.

Suntem alături de tine pentru a găsi împreună soluții flexibile și de durată atunci când viața ta personală și cariera se intersectează. Te ajutăm să fii mereu cea mai bună versiune a ta în interacțiunile cu clienții, colegii și coechipierii.

Vino și tu în echipa UniCredit!

Expirat
Operations Officer Corporate  -  UniCredit Bank

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles