Publicat 08 Iul 2019 | Reactualizat 07 Aug 2019 | Expiră 08 Aug 2019

Operational Risk Analyst

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare in domeniu economic;
  • Min. 2 ani experienta in zona de administrare risc operational, cunostinte obligatorii in zona de Business Continuity Planning, cunostinte IT ar constitui un plus important
  • Flexibilitate si capacitate de a rezolva probleme;
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Abilitati de comunicare si de relationare;
  • Atentie la detalii;
  • Dorinta de a invata;
  • Bune cunostinte de limba engleza

Descrierea jobului

Ce vei face:

-Coordonarea revizuirii si imbunatatirii planurilor existente aferente disaster recovery, crisis management si business continuity impreuna cu departamentele relevante ale bancii.
-Coordonarea revizuirii periodice a Business Impact Analysis
-Coordonarea testarii scenariilor de continuitate a afacerii
-Redactarea rapoartele aferente testarilor, sumarizand scopul, planningul, descrierea testelor efectuate, executarea lor, rezultatele, analiza rezultatelor, concluzii si recomandari;
-Urmarirea adoptarii prevederilor legislatiei locale si standardelor de grup aplicabile in domeniu, in cadrul intern de reglementare;
-Participare la activitatile specifice de continuitate a afacerii pe parcursul unei situatii de criza reale;
-Dezvoltarea si administrarea de traininguri cu privire la disaster recovery, crisis management si business continuity;
-Colectarea, administrarea si prelucrarea datelor privind riscul operational;
-Intocmirea rapoartelor periodice privind riscul operational

Ce iti oferim

  • Sanatate si well-being:
Discount 7Card, Fit4You, Bery Fitness & Spa, Optiplaza, INTELIDENT;
Asigurare medicala de sanatate si asigurare de viata;
Pauza de fructe la birou.
  • Servicii si shopping:
Tichete de masa;
Discount la serviciile si produsele 5asec, ZOOT, CCC, Armani Jeans, Max & Co, Swarovski, Geox, Springfield, Samsung, Orange, Pineberry, Vodafone, Lamonza etc.
  • Timp liber si educatie:
De ziua ta: o zi libera cadou de la noi;
Discount la serviciile oferite de Fundatia Calea Victoriei, Scoala de muzica Arpeggio, Whi Experience, Centru de Limbi Straine A_BEST
Tot ce vrei sa citesti de la Bookster.

Ne place să credem că oamenii vin la noi atunci când au nevoie de sprijin pentru realizarea unui vis. Banca este o instituție serioasă, dar asta nu înseamnă că banking-ul nu poate fi cool. Cum? Printr-o cultură organizațională deschisă, în care valorile angajaților, adică ale tale, se unesc cu valorile OTP Bank.

Am vrea ca și tu să crezi în valorile noastre și să le consolidăm împreună. Știm că noua generație face lucrurile diferit și vrem să învățăm asta de la tine. Încurajăm dialogul, colaborarea, creativitatea, soluțiile digitale.

La OTP Bank, susținem și promovăm o atitudine financiară responsabilă. Ne implicăm în comunitate, prin programele de educație financiară pentru copii și tineri dezvoltate de Fundația Dreptul la Educație și oferim angajaților șansa de a se implica în programe de voluntariat în toată țara, prin intermediul programului OTP Community.

Expirat
Operational Risk Analyst  -  OTP Bank Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles