Onsite Support Engineer

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Punctual
Atent la detalii
Experienta anterioara in domeniul IT - Hardware/Software/Networking
Limba engleza nivel conversational

Descrierea jobului

Ne dorim ca viitorul nostru coleg sa aiba cunostiinte despre urmatoarele:

Windows 7 , 8 , 10 Deployment , Migration and Troubleshooting
Office 365 , installation , Configuration and Troubleshooting
Hardware Replacement and Upgrade
SCCM Management
IOS and Android Application Management
Ticketing System
Time Commitment
Printer Setup and Troubleshooting.
Wireless Network Connectivity
Data Migration
Outlook ,2013 , 2016 Configuration and troubleshooting
Software installation and upgrade
Remote Desktop Support Application
Skype for business
SLA (Service Level Agreement ) Understanding
Face to face and VIP user interaction
Windows Server 2012 , Installation , and management , Active directory
Routers and switches
Remote Access using Console cable
Understanding of PuTTY , Wireshark / Tshark
Understanding of LAN /WAN networks and basic trouble shooting
Understanding of main network connectivity troubleshooting commands
Understanding of TCP / IP Protocol

Suntem o companie proaspat intrata pe piata din Romania, dar cu contracte solide prin care oferim servicii de outsourcing in domeniul IT pentru diferite companii din tara si strainatate.

Ne dorim sa marim echipa si tindem sa ajungem sa concuram cu firme de top.

Principiile noastre se bazeaza pe incredere si profesionalism.
Publicat 4 iun. 2022 Reactualizat 2 iul. 2022 Expiră 4 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos