Publicat 26 Mar 2019 | Reactualizat 25 Apr 2019 | Expiră 26 Apr 2019

ONLINE SHOP customer care www.MLH-SHOP.com

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- necesara o minima experienta in internet commerce de minim 3 ani
- autodisciplina si capacitate buna de organizare
- experienta in ERP NAV microsoft (sau alt sistem de gesstiune erp) in care se preiau comenzile
- cunostinte avansate de limba engleza written/spoken
- capacitate de lucru in echipa
- proactivitate si reactie rapida la noile cereri zilnice ale clientilor online

Descrierea jobului

www.MLH-SHOP.com si www.mlh-outlet.com sunt magazinele online oficiale ale brandului Maria Lucia Hohan.
MLH shop a fost unul dintre primele magazine online de fashion din Romania. intre timp o data cu extinderea distributiei, clientela internationala a devenit majoritara astfel incat comenzile vin din USA, Italia, Anglia, Australia, UAE, Brazilia etc
clientela este una de lux, cu pretentii si cerinte speciale ce necesita atentie sporita.
ne axam in special pe a oferi o experienta online asistata si coordonata astfel incat clienta sa primeasca tratament preferential fata de alte magazine, sa fie consiliata si ajutata pe tot parcursul comenzii, de la alegerea rochiei pana la primirea ei cu curier door-to-door.

responsabilitati
- principalul task este sa se asigure ca toate produsele scoase la vanzare pe site sunt updatate, au masurile si preturile corecte
- sa uploadeze produsele noi disponibile, sa adauge toate imaginile, sa se asigure ca linkurile functioneaza corect etc
- sa asigure partea de customer service - sa raspunda in max 24h la orice fel de cerere primita de la clienti
- sa se asigure ca livrarile se fac fara nici o intarziere, la adresele corecte si cu produsele verificate inainte de livrare
- sa verifice stocul de produse zilnic, daca sunt cereri pe anumite produse sa se asigure ca sunt disponibile pentru vanzare
- sa gaseasca metode noi de atragere a clientilor pe site prin folosirea tool urilor de social media - facebook, instagram etc
- sa creeze promotii si evenimente care sa creasca sansele de vanzare ale produselor
- sa mentina o relatie de comunicare permanenta cu fabrica MLH pentru a se asigura ca produsele comandate se pot produce si se livreaza la timp
- sa aiba idei si sugestii pentru imbunatatirea proceselor in mod constant

Descrierea companiei

www.mlh-shop.com

Expirat
ONLINE SHOP customer care www.MLH-SHOP.com  -  MLH Creation Factory SRL