Online Operations Executive

Distrib - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

- Experienta in E-Commerce (vanzari/ marketing/ project management),
- Intelege si are cunostinte despre constructia si componentele unui magazin online,-
- Cunoaste principiile de administrare al unui magazin online,
- Are experienta in utilizarea unor aplicatii page builder, a plug-in-urilor si modulelor, precum si strategiile de promovare prin canale web si social media,
- Intelege mecanisme de promotii, control adaos si marja comerciala,
- Gestioneaza P&L, utilizeaza oachet de tip Office la un nivel cel putin mediu,
- Caracter autodidact, creativ si tehnic,
- Comunicativ, colaborativ, disponibil la efort,
- Orientat spre rezultate, cu capacitate de a le prioritiza si livra,
- Domiciliul stabil in Brasov sau in proximitate.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Gestioneaza 100% canalul de vanzare online,
- Face strategia de vanzare/ promovare, seteaza si monitorizeaza promotiile,
- Colaboreaza cu echipa de vanzari traditionala pentru asigurarea stocurilor si a promotiilor, pentru achizitii, livrari si alte functiuni operationale,
- Face rapoarte pentru management, pregateste KPIs,
- Seteaza si deruleaza campaniile de marketing si promovare, administreaza canalele social media,
- Colaboreaza cu echipa de marketing pentru crearea de continut de advertising, promovare si social media.

Beneficii:
Pachetul de beneficii il construim impreuna, ca plan individual, astfel incat sa fie motivant.

Compania Distrib este un distribuitor si operator logistic cu o istorie indelungata in piata, operatiunile sale datand din 1994. In portofoliul companiei intra marci recunoscute international, precum Coca Cola, Tuborg, Strauss – Doncafe, SafeWay International, Boromir, etc.
De curand a fost lansat canalul online www.directacasa.ro, iar pentru a asigura dezvoltarea acestui produs, extindem echipa implicata in proiect, cu persoane dedicate acestuia.
Publicat 27 sept. 2021 Reactualizat 25 oct. 2021 Expiră 27 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos