Publicat 22 Nov 2020 | Expiră 22 Dec 2020

Online & Offline Sales Coordinator

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în Marketing, Vanzari

Candidatul ideal

• Analizeaza piata, concurenta produselor si serviciilor, propune solutii de crestere a competitivitatii

• Propune produse si servicii pentru promotii si newslettere si urmareste implementarea lor

• Urmareste contul de social media si postarile efectuate de colaboratori, raspunde la mesajele primite

• Identifica si coordoneaza parteneriate de promovare a brandului in social media

• Administreaza datele despre produsele si serviciile din platforma online

• Proceseaza comenzi primite pe site, telefonic sau prin e-mail, asigura suportul tehnic

• Urmareste livrarile produselor expediate utilizand interfata firmei de curierat asigurand suport pentru problemele aparute

• Contacteaza potentiali clienti, trimite mostre si urmareste feedback ul si derularea procesului de vanzare

• Organizeaza livrarea comenzilor catre clienti, prin curier sau ridicare de la showroom

• Asigura suport si consultanta clientilor pre si post vanzare

• Ofera clientilor informatii despre produsele comercializate

• Intocmeste contracte

• Face demersuri active pentru cresterea portofoliului de clienti

• Preia apelurile/vizitatorii si indeplineste formalitatile de protocol

Descrierea jobului

• Mediu de lucru relaxat, colectiv tanar, dinamic si dornic de afimare

• Locatie birouri centrala ( zona Floreasca )

• Traininguri in domenii conexe, in functie de interesele de dezvoltare profesionala/personala

• Salariu atractiv cu bonusare in functie de proactivitate si cuantumul vanzarilor

• Posibilitate unui program de lucru flexibil;

Descrierea companiei

MAKE your HOME your COFFEESHOP 🖤

TASTE CRAFTERS este platforma online destinata iubitorilor de cafea de specialitate si bauturi organice super calitative. Platforma este destinata atat clientilor B2C cat si B2B. Suntem importatori si distribuitori ale unor marci de inalta calitate si inovatie, microloturi de specialitate si cafea proaspat prajita DROPSHOT, producatorii de espressoare ( DALLA CORTE, VIBIEMME, XLVI ), rasnite COMPAK si EUREKA, ustensile de preparare cafea si ceai (TIMEMORE, FINUM, CAFFLANO, ESPRO), ceaiuri si infuzii de ierburi organice SOLARIS si COSY, superfood latte-uri si ciocolata calda SWEET REVOLUTION si ZUMA, filtre de apa BWT si KANGEN, suplimente de minerale pentru apa THIRD WAVE WATER.

Online & Offline Sales Coordinator  -  Taste Crafters

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles