Publicat 15 Ian 2016 | Expiră 16 Feb 2016

Online Marketing Specialist

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerințe:
• experienţă în marketing online
• cunoștințe moderare și conversie pe social media
• stăpânirea metricelor cheie din web și metricelor de performanță social media
• experiență analiză și reporting, familiarizat cu metode de analiză Google Analytics (diplomă Analytics Academy constituie un avantaj)
• familiarizat cu Photoshop, Banner management
• capabil să coordoneze mai multe proiecte simultan
• campanii de marketing (adwords, facebook ads)
• cunoștințe SEO
• cunoștințe de branding
• cunoștințe pachet MS Office
• cunoștințe avansate de limba engleză
• cunoștințe gramatica limbii române (utilizarea diacriticelor în comunicarea scrisă este obligatorie)
• capacitatea de redactare a articolelor constituie un avantaj
• interes în social media, tehnologiile și tendințe digitale
• cunoștințe Wordpress - creare site-uri complexe, pe diferite tipuri de structuri

Descrierea jobului

• propune și implementează bugetul alocat canalelor de promovare pe care le gestionează
• propune și implementează campanii noi de promovare
• propune și implementează campanii de marketing online: campanii PPC (Adwords și Facebook)
• administrează și urmărește campaniile în derulare
• gestioneaza relația cu partenerii pentru implementarea proiectelor de marketing online
• optimizează și valorifica bugetul orientat promovarii online
• realizează analiza și eficienta campaniilor online gestionate
• identifică și implementează modalități de mărire a traficului pe site-urile firmei
• urmărește și îmbunătățește strategia SEO de pe site-urile firmei
• urmărește, analizează și raportează performanța site-urilor firmei
• generează, editează, publică și distribuie conținut zilnic
• moderează comunicarea cu utilizatorii (site-urilor și fanilor paginilor de Facebook)
• colaborează cu celelalte departamente pentru atingerea obiectivelor firmei
• crează/modifică site-urile firmei în wordpress
• testează aplicațiile firmei și vine cu sugestii pentru îmbunătățirea acestora
• urmărește ca partenerii să respecte strategiile de promovare online a firmei

Zile și Nopţi este nu doar prima, ci și cea mai mare reţea naţională de reviste de timp liber distribuite gratuit. Asta înseamnă că avem echipă, experienţă, audienţă și parteneri de încredere.
Zile si Nopti este prezenta pe piata in 16 de editii si distribuita gratuit in peste 6000 de locatii din cele mai importante orase si zone turistice ale tarii : Bucuresti, Brasov, Poiana Brasov, Timisoara, Arad, Cluj, Iasi, Sibiu, Medias, Oradea, Felix, 1 Mai, Ploiesti, Galati, Braila, Focsani, Pitesti, Baia Mare, Satu Mare, Bacau, Piatra Neamt, Suceava, Rm Valcea, Bistrita, avand un tiraj lunar de 330.000 de exemplare.
Am lansat ediţia de București in 2009, cu un concept editorial și un layout inovator pentru piaţa de timp liber din România. Pentru un public pretenţios, am pregătit o revistă completă. Cu articole, recenzii, cronici, informaţii oneste și verificate.

Expirat
Online Marketing Specialist  -  CITY GUIDE MEDIA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles