Online Marketing Specialist

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerinte:
- Studii superioare in domeniul tehnic sau economic
- Microsoft Office Suite, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw
- Experienta in domeniul e-commerce si in administrarea unui magazine online – de preferat
- Cunostinte in domeniul comportamentului consumatorului
- Experienta in marketing de promovare in zona online si offline
- Gandire strategica, aptitudini organizatorice si de a livra proiectele la termen
- Abilitatea de a asimila noi informatii intr-un timp relativ scurt
- Persoana pozitiva, dinamica, adaptabila, organizata si atenta la detalii
- Abilitati excelente de comunicare, vanzare si negociere

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Elaborarea strategiei de marketing si de vanzari a site-ului impreuna cu managementul companiei;
- Formularea si implementarea planului de marketing si comunicare, propunerea de bugete, monitorizarea costurilor si corectarea acestora (atunci cand este necesar);
- Propunerea si dezvoltarea de solutii pentru consolidarea pozitiei de piata a site-ului, in urma analizarii comporatmentului consumatorilor si a actiunilor companiilor concurente din piata;
- Coordonarea activitatii de promovare online, asigurand gestionarea evenimentelor promotionale, actualizarea regulata a continutului de pe web si a calitatii acestuia;
- Promovarea portokal.ro in mediul online prin identificarea canalelor, propunerea de parteneriate, strategii si campanii de promovare a produselor si identificarea de noi oportunitati de promovare;
- Promovarea portokal prin intermediul campaniilor de e-marketing, Google Analytics/ AdWords, retele de socializare, optimizare SEO;
- Editarea pe pagina de Facebook/ Instagram a magazinului;
- Editarea produselor din magazinul online si platforme market;
- Fidelizarea si informarea periodica a clientilor prin crearea de strategii de fidelizare, transmiterea de newsletter-e si liste de preturi, etc.;
- Confirmarea si procesarea comenzilor plasate in cadrul magazinului online, emiterea documentelor de transport aferente acestora, in conformitate cu politicile companiei si a celor din domeniul protectiei datelor personale;
- Promovarea unui Serviciu exceptional orientat catre Client, de la primul contact si pe intreaga durata de colaborare cu acesta.

Ce oferim:
Salariu motivant si negociabil, in functie de experienta
Posibilitatea de a invata, utiliza si aprofunda cele mai noi informatii si tehnici din domeniu
Stabilitatea profesionala
Dezvoltare profesionala continua
Experienta de lucru intr-o companie dinamica unde opiniile, creativitatea si profesionalismul sunt apr
eciate

Suntem o companie care isi desfasoara activitatea in lumea magica a cartilor si a produselor de papetarie, cu librarii amplasate in toate zonele Iasiului dar si in mediul online prin intermediul site-ului nostru de e-commerce - portokal

Ne desfasuram activitatea cu pasiune si profesionalism pentru a veni in intampinarea nevoilor clientilor nostri cu servicii ireprosabile si experiente memorabile. Incurajam si sarbatorim seriozitatea, dinamismul si entuziasmul si ne dorim un coleg/ o colega care sa ni se alature pe pozitia de Online Marketing Specialist.
Publicat 12 oct. 2021 Expiră 11 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos