Ofiter Prelegal Suport Monitorizare Executare Silita - ICC

Banca Transilvania 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate, preferabil profil economic;
  • Experienta in domeniu intr-un rol similar - preferabil
  • Inteligenta (gandire logica, memorie)
  • Perspicacitate si ambitie
  • Aptitudini de comunicare orala si scrisa
  • Calm, abilitati de detensionare a situatiilor conflictuale
  • Abilitati de planificare, organizare si prioritizare a activitatilor
  • Atentie la detalii
  • Operare PC ( Word, Excel, e-mail, internet) - nivel mediu

Descrierea jobului

  • Intreprinde orice actiuni, pentru realizarea obiectivelor generale stabilite de Conducerea Societatii prin indicatorii de performanta calitativi si cantitativi, atat la nivel personal, cat si la nivel de echipa, prin realizarea tuturor masurilor necesare in vederea recuperarii creantelor administrate de catre Companie si a sumelor datorate de debitorii din portofoliul alocat, in conformitate cu prevederile Procedurii de Colectare - Recuperare a Sumelor Datorate prin Executare Silita prin Executare Silita;
  • Adapteaza strategia privind fiecare client in parte, pe baza analizei situatiei debitorului, a garantiilor si a asteptarilor viitoare, in conformitate cu prevederile Procedurii de Colectare - Recuperare a Sumelor Datorate prin Executare Silita.
  • Contactarea executorilor pentru efectuarea viramentelor in dosarele din portofoliul propriu;
  • Asigurarea de suport ofiterilor de monitorizare executare silita, la cererea acestora, in legatura cu dosarele din portofoliul propriu;
  • Actualizarea bazelor de date cu informatiile privind activitatea proprie realizata pentru dosarele din portofoliul propriu;
  • Obtinerea/ comunicarea documentelor aferente dosarelor de evaluare a imobilelor aflate in executare;
  • Intocmeste, verifica si transmite Conducerii Societatii analize si rapoarte specifice activitatii desfasurate;
  • Asigura arhivarea in conditii corespunzatoare a tuturor documentelor specifice postului;

IMPROVEMENT CREDIT COLLECTION SRL (ICC) a fost infiintata in iulie 2013 de catre Grupul Financiar BANCA TRANSILVANIA, ca o companie furnizoare de servicii de colectare a creantelor, prin proceduri extra-judiciare si prin intermediul procedurilor judiciare.

Banca Transilvania (BT) este cel mai mare grup financiar din Romania. Misiunea sa este de a sustine dezvoltarea mediului de afaceri si comunitatile din care face parte, oriunde si oricand. Cu respect, pasiune si idei noi, banca sustine responsabil vise care se transforma in realizari. Viziunea BT este de a deveni o banca tot mai buna pentru clienti, echipa si actionari.

Publicat 14 Oct. 2022 Reactualizat 13 Nov. 2022 Expiră 13 Nov. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.