OFITER DE CREDITE

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerinte:
Cunoştinţe utilizare PC: Windows, MS Office, Baze de date, Aplicaţii online şi Internet;
Foarte bune abilitati de comunicare scrisa si verbala
Orientare catre client
Punctualitate, politețe și respect
Studii medii, studiile superioare reprezinta un avantaj
Experienta in interactiunea cu clientii prezinta avantaj

Descrierea jobului

Responsabilități:
- contribuie la Analiza si intocmirea dosarelor de credit, in baza solicitarilor primite, cu respectarea reglementarilor legale in vigoare, a documentelor normative interne si a competentelor interne de aprobare /avizare;
- monitorizeaza derularea contractelor, incasarea ratelor si a dobanzilor la scadentele stabilite;
- contacteaza clientii in validarii datelor prelucrate in aplicatia de credit
- promoveaza produsele si serviciile oferite de institutie, informeaza si consiliaza clientii;
- preia apelurile telefonice, discuta cu clientii si recontacteaza clientii din baza de date, respectand procedurile interne;
- inainteaza propunerile de aprobare a produsului de creditare in vederea obtinerii aprobarii;
- gestioneaza contractele in aplicatiile informatice interne specifice analizei dosarelor de creditare;
- cunoaste legislatia in vigoare in domeniul creditarii;
- cunoaste produsele, serviciile, normele si procedurile societatii;

Beneficii:
Salariu motivant
Mediu de lucru placut.
Conditii de lucru moderne si colegi super faini
Posibilitatea de crestere profesionala
Oportunitatea de a lucra într-o echipă profesionistă, tânară şi dinamică;

Flex Financial face parte din City Cash Group, care devine unul din grupurile financiare cu cea mai rapidă expansiune din cadrul furnizorilor de servicii financiare din Europa Centrală și de Est. Companiile derulează un portofoliu larg de afaceri de succes în domeniul serviciilor de microcreditare.
Publicat 24 iun. 2021 Reactualizat 22 iul. 2021 Expiră 24 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos