Ofiter Credite

ALTEX ROMANIA - 5 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Cunostinte bune de operare PC;
  • Abilitati de vanzare;
  • Orientare catre clienti;
  • Orientare spre rezultate;
  • Atentie la detalii;
  • Flexibilitate / adaptabilitate;
  • Initiativa;
  • Bune abilitati de comunicare;
  • Punctualitate;
  • Studii superioare in domeniul economic constituie un avantaj.

Descrierea jobului

  • Consilierea clientiilor in vederea identificarii solutiei de finantare adaptata nevoilor acestora;
  • Oferierea de servicii complementare (Asigurari, Pachete de turism, Contracte de energie electrica si gaze naturate, etc.);
  • Introduce in aplicatiile dedicate datele despre client;
  • Organizeaza finalizarea activitatii de creditare consum (daca este aprobata de centrala) din partea unitatii, in concordanta cu regulile si procedurile aplicabile;
  • Pastreaza relatiile / corespondenta cu clientii pe probleme de creditare consum, sau servicii in concordanta cu regulile si procedurile aplicabile;
  • Studiaza oportunitati pentru creditele de consum sau servicii si contacteaza clienti potentiali;
  • Cunoaste produsele si serviciile standard ale companiei si realizeaza vanzari incrucisate;
  • Informeaza clientii in legatura cu produsele ALTEX / Media Galaxy;
  • Urmareste dezvoltarea pietei in domeniul creditelor de consum (schimbari in nevoile clientilor, promoveaza produsele noi ale companiei).

Altex Romania reprezinta poate cel mai bun exemplu de antreprenoriat de succes din tara noastra. In peste 30 de ani de provocari si adaptari la schimbarile mediului de afaceri, Altex a trecut de la un business local de import de televizoare la liderul pietei romanesti de retail. Cum? Avand mereu o relatie buna cu clientul si adaptand infrastructura, astfel incat sa corespunda exigentelor retailului romanesc.

Inca de la infiintare, compania Altex si-a propus sa ofere produse de calitate adecvate nevoilor consumatorilor si solutii de finantare acesibile.

Publicat 3 iun. 2022 Reactualizat 1 iul. 2022 Expiră 3 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos