Publicat 14 Aug 2019 | Expiră 13 Sep 2019

Ofiter Credite (Loans) - Bucuresti (back office)

2 posturi

Candidatul ideal

  • Studii superioare (profilul economic reprezinta un avantaj)
  • Sa detina abilitati analitice si de rezolvare a problemelor
  • Abilitati bune de operare PC
  • Bune abilitati de organizare, planificare si atentie la detalii
  • Orientat catre munca in echipa

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Asigură la timp satisfacerea cerinţelor clienţilor cu privire la problemele operaţionale, dovedind o atitudine şi un comportament profesionist; asigura servicii de calitate
  • Tratarea solicitarilor de rambursare anticipata a contractelor de credit si inchiderea acestora in urma achitarii integrale
  • Intocmirea de situatii contabile / calculul soldurilor de plata pentru contracte in executare si clienti care solicita refinantare la alte banci
  • Mentinerea relatiei cu angajatii Companiei in ceea ce priveste solicitarile clientilor de a rambursa creditul total/partial
  • Efectuarea corectiilor sau modificarilor solicitate de catre unitatile teritoriale: corectii dobanzi, ajustare penalizari, rambursari anticipate partiale si totale
  • Inchiderea in sistem a contractelor cu reziliere
  • Emiterea adreselor de sold zero, atat pentru clienti cat si pentru Departamentele Companiei
  • Reglarea in sistem atat operational cat si contabil a contractelor cu refinantari interne sau externe

TBI Bank Romania alaturi de TBI Credit si TBI Leasing furnizeaza acces la solutii financiare inovatoare, digitale, integrate, creditarea fiind baza activitatii noaste comerciale.

Facem parte din grupul 4finance Holding – cel mai mare grup european de credite de consum accesibile online si pe dispozitive mobile si ne dorim sa cream o comunitate de experti talentati si foarte experimentati, gata sa isi ofere serviciile clientilor din toata Europa.

Cautam persoane care sa ne provoace prin pasiunea, ingeniozitatea si ideile lor si daca doriti sa va alaturati echipei noastre, ne anuntam entuziasmati in a va cunoaste.

Ofiter Credite (Loans) - Bucuresti (back office)  -  TBI Credit

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles