Ofiter Control Credite Retail

Raiffeisen Bank 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Studii superioare (profil economic)
Cunostinte despre:
creditare PF, Micro;
regulamente BNR pe zona de creditare;
sisteme informatice (monitorizare carduri, ABT, TATRA,ASR, etc.);
Microsoft Office (Access, Excel, Word)

Descrierea jobului

Verifica respectarea procedurilor de creditare atat in administratia centrala cat si la nivelul canalelor de achizitie, avand ca scop aplicarea masurilor de diminuare a riscului;
Intreprinde actiuni de verificare punctuale in cazul constatarii de nerespectari de procedura,la sesizarea managementului Directiei Retail Risc;
Desfasoara controlul post decizie pentru creditele acordate prin analiza aleatoare a unui esantion relevant;
Formuleaza propuneri de remediere ale eventualelor deficiente constatate in urma analizei informatiilor colectate in timpul activitatii de control;
Studiaza, insuseste si aplica normele si procedurile interne care reglementeaza activitatea de creditare;
Identifica si propune metode suplimentare de control pe fluxurile de lucru in scopul reducerii erorilor sau a diminuarii riscului operational;
Contribuie activ la intocmirea rapoartelor de control aferente activitatii de creditare;

Raiffeisen Bank aduce in Romania traditia bancara de peste 130 de ani a grupului austriac Raiffeisen Zentralbank Österreich AG, bazata pe accesibilitate, eficienta si incredere.

Istoricul si experienta grupului, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin in afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui aspiratiile in realitate. Daca esti orientat spre solutii, responsabil si pui pasiune in ceea ce faci, poti reusi impreuna cu o echipa profesionista in care meritele iti vor fi recunoscute.

Asuma-ti responsabilitatea dezvoltarii propriei cariere, solutia iti apartine!

Acceseaza www.raiffeisen.ro si afla mai multe detalii despre noi si oportunitatile de cariera.

Raiffeisen Bank brings to Romania over 130 years of Raiffeisen Zentralbank Österreich AG' s banking tradition based on accessibility, efficiency and trust.

The Group's history and experience, its resources, its focus on quality and customer needs satisfaction are going to provide support for affirming your talent and are going to empower your aspirations/desires become reality. If you are solution oriented, responsible and passionate about your work, you can succeed by a professional team's side where your merits will be acknowledged.

Become responsible for developing your own career, the answer is in your hands!

Submit to www.raiffeisen.ro and find out more details about us and about the job opportunities within the company.

Publicat 2 Sept. 2022 Expiră 2 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.