Publicat 22 Iul 2019 | Reactualizat 21 Aug 2019 | Expiră 22 Aug 2019

OFITER CONFORMITATE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta in domeniul financiar bancar de cel putin 2 ani preferabil in domenille conformitate, juridic;
Foarte bune cunostinte privind operatiunile financiar bancare, cunoasterea clientelei, prevenirea spalarii banilor si combaterea finantarii terorismului;
Curs Ofiter Conformitate;
Cunostinte bune de utilizare a calculatorului - MS Office (excel, power point);
Cunostinte de limba engleza;
Atitudine pozitiva, energica si proactiva.

Descrierea jobului

Monitorizeaza, analizeaza si evalueaza riscul de conformare in domeniile cunoasterea clientelei (KYC), prevenirea spalarii banilor (AML) si combaterea finantarii terorismului (CTF);
Analizeaza, identifica si raporteaza tranzactiile considerate suspecte, monitorizeaza, analizeaza si evalueaza din punct de vedere KYC / AML/ CTF alerte generate de aplicatiile IT specifice de monitorizare a tranzactiilor;
Intocmeste si transmite Rapoarte de Tranzactii Suspecte catre autoritatile relevante;
Analizeaza si monitorizeaza clienti si tranzactii care prezinta indici de risc ridicat, emite avize in vederea initierii/dezvoltarii/incetarii relatiilor de afaceri inclusiv incadrarea corespunzatoare in clasele de risc;
Efectueaza analize tip due diligence in vederea initierii relatiilor de afaceri cu potentialii clienti sau dezvoltarii relatiilor economice ale clientilor;
Participa la toate fazele implementarii proiectelor / solicitarilor departamentului: consultanta, analiza, implementare;
Efectueaza activitati de control AML/CTF.

Smith & Smith SRL este prima companie de transfer de bani din Romania, infiintata in 1999 si autorizata de catre BNR ca institutie de plata in 2011.
In peste 20 ani de activitate am castigat increderea clientilor nostri oferind servicii de plati la un standard ridicat de calitate si comisioane reduse.
Astazi, ocupam un binemeritat loc fruntas in randul societatilor de profil ca segmente de piata destinate atat persoanelor fizice cat si persoanelor juridice.

Expirat
OFITER CONFORMITATE  -  SMITH & SMITH SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles