Publicat 26 Iul 2019 | Expiră 26 Aug 2019

Ofițer securitate IT

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare tehnice

- Experienţă minim 3 ani în domeniul IT

- Bună înțelegere a sistemelor, echipamentelor și aplicațiilor de securitate IT, a protocoalelor de securitate

- Bună cunoaștere a bunelor practici și a legislației în domeniul securității IT

- Constituie avantaj experiența în domeniul bancar, experiența cu politici și proceduri de securitate și scrierea de documentații tehnice

Descrierea jobului

- Instalează, configurează și administrează sistemele tehnice de securitate instalate

- Asigură aplicarea politicilor de securitate IT din cadrul băncii, conform standardelor interne și în concordanță cu legislația românească

- Asigură preluarea incidentelor primare de securitate IT și monitorizează modul de răspuns la incidente

- Identifică vulnerabilitățile și amenințările asupra sistemelor IT, propunând mijloace pentru diminuarea și/sau eliminarea lor, propune îmbunătățirea politicilor de securitate IT

- Acordă suportul necesar tuturor departamentelor băncii atunci când sunt de rezolvat probleme legate de securitatea IT sau care pot avea impact asupra securității IT

Banca Centrală Cooperatistă CREDITCOOP este bancă centrală pentru 38 de bănci cooperatiste și are un număr de 17 agenții în țară.

Expirat
Ofițer securitate IT  -  Banca Centrala Cooperatista CREDITCOOP

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles