Office manager (suport TESA/back-office)

VITALAB CLINIC 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

• Absolvent studii superioare (Domeniul medical, farma, biologie, biochimie, chimie constituie un avantaj) ;
• Minim 2 ani experiență pe un post similar;
• Foarte bune cunoștințe de operare PC (MS Excel, Word, Adobe , Saga, Outlook – cunoștințe nivel mediu/ avansat PC);
• Abilități numerice și de calcul
• Cunoștințe de limba engleză peste nivel mediu;
• Permis auto Cat. B constituie un avantaj;
• Excelente abilități de organizare, planificare și coordonare, prioritizare și managementul timpului;
• Excelente abilități de gândire analitică și rezolvare de probleme;
• Autonomie, inițiativă și spirit proactiv;
• Muncă în echipă și cooperare;
• Abilități de comunicare foarte bune;
• Capacitatea de a lua decizii bazate pe obținerea de informații clare, și bazate pe argumente concrete. Înțelegerea diferențelor dintre oameni, identificarea punctelor comune și adaptarea la o comunicare deschisă și transparentă.
• Rigoare și atenție la detalii.
• Orientare spre obiective și rezultate;
• Integritate și onestitate;
• Abilități de lucru în echipă.

Descrierea jobului

Beneficii acordate:
- Mașină de serviciu, laptop, telefon mobil, salariu fix + comision din vânzări realizate (finalizate prin încasări)

Descriere responsabilități job:
- Responsabil cu coordonarea activității zilnice împreună cu conducerea companiei, planificarea resurselor și urmărirea realizării obiectivelor prin atenție, orientare și prioritizare a activităților desfășurate;
- Asigură preluarea și prelucrarea comenzilor telefonic și prin e-mail;
- Facturarea comenzilor;
- Comunicare/colaborare permanentă în vederea pregătirii şi livrării mărfii la timp;
- Verificare achiziții și vânzări în vederea sincronizării fluxului de recepție/vânzare (ce marfă urmează să vină / ce marfă este cu stoc vechi, etc.);
- Organizarea transporturilor interne și externe
- Pregătirea documentelor logistice în platforma transportatorului, confirmarea comenzilor de ridicare marfa, respectiv de recepție marfă, și urmărire status livrare colete clienți cât și importuri comenzi furnizori externi, pentru a asigura buna desfășurare a livrării tuturor coletelor;
- Urmărire comenzi plasate la furnizori de marfă, colaborare cu comisionarul vamal și pregătire documentație în vederea desfășurării procedurilor vamale;
- Menținerea legăturii cu clienții și furnizorii companiei;
- Prelucrarea și trimiterea ofertelor/confirmărilor de comandă și facturi clienți pe e-mail;
- Organizarea și actualizarea bazei de date cu documente în format electronic cât și pe hârtie;
- Evidența și îndosarierea documentelor de vânzare și de transport, gestionarea și transmiterea documentelor lunar către contabilitate (facturi, recepții marfă, etc.);
- Evidența livrărilor de marfă și a respectării termenelor de plată ale clienților;
- Gestionează și asigură respectarea condițiilor contractuale pentru contractele cu clienții companiei;
- Asigură întocmirea tuturor documentelor însoțitoare la livrarea produselor (comenzi clienți, avize, facturi, declarații de conformitate, etc.);
- Gestionează și actualizează situațiile privind comenzi, importuri și vânzări, stocurile, mijloacele fixe și obiectele de inventar, asigurând interfața cu echipa financiară pentru a asigură reflectarea acestora în înregistrările contabile;
- Realizează recepția mărfii și asigură gestionarea stocurilor de produse, organizarea în depozit a produselor conform cu specificațiile tehnice privind condițiile de păstrare ale produselor, sortează și depozitează corespunzător produsele cu cerințe de temperatură (frigider, cameră frig, congelator, etc.);
- Întocmirea rapoartelor, planificărilor și altor documente solicitate de superiori, în timpul solicitat de aceștia;
- Traducerea documentelor, engleză-română, română-engleză;
- Întocmește și aprovizionează gestiunea;
- Reprezintă societatea în relația cu furnizori, clienți sau cu autoritățile, în vederea obținerii documentelor necesare departamentelor din cadrul societății;
- Identifică, achiziționează, gestionează și asigură respectarea condițiilor contractuale pentru contractele la biroul companiei (telefonie, internet, servicii administrative, protocol, birotică și papetărie, mentenanță echipamente, etc.);
- Face propuneri și implementează măsuri de optimizare necesare bunei desfășurări a activității companiei;

VITALAB CLINIC SRL este specializată în import, distribuție, vânzare și activitatea de service și mentenanță, fiind avizată conform reglementărilor în vigoare, pentru prestarea serviciilor de furnizare, instalare, consultanță, suport tehnic și instructaj de operare echipamente medicale (instalații, instrumente, analizoare, dispozitive și accesoriile/produsele conexe aferente) în domeniul dispozitivelor pentru diagnostic in vitro, în laboratoarele clinice de analize medicale.

Domenii principale de activitate: import, distribuție, vânzare și service/suport tehnic post-vânzare pentru reactivi, consumabile, dispozitive și echipamente medicale de diagnostic in vitro, oferind soluții globale complete pentru laboratoarele clinice, bazându-se pe personal specializat și produse de calitate.

Pagina web prezentare: https://www.vitalab.ro/

Publicat 2 Iun. 2022 Reactualizat 30 Iun. 2022 Expiră 2 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.