Office Manager - Sales Assistant

ALLONX - implanturi dentare JDental Care (Italia) 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- Studii superioare finalizate;
- Experiență de minim 2 ani ca Office Manager / Back Office Manager / Asistent Manager / Operator Call-Center;
- Cunoștințe de operare PC, Microsoft Office – nivel mediu-avansat;
- Limba engleză – nivel mediu;
- Experiență de lucru cu un CRM - avantaj;
- Experiență de lucru cu programe de facturare (Smartbill) – avantaj;
- Experiență în gestionarea stocurilor și livrarea produselor – avantaj;
- Foarte bune abilități de comunicare și relaționare cu clienții;
- O persoană orgaizată și responsabilă.

Descrierea jobului

Principalele responsabilități:

Administrativ:

Pregătire dosar contabilitate lunar și predare către contabilă;
- Preluarea unor diverse sarcini cu caracter logistic & administrativ, deplasări în interes de serviciu (rezervări bilete de avion, hoteluri, asigurări de călătorie sau închirierea altor mijloace de transport
conform specificului deplasării);
- Administrarea biroului, menținerea proviziilor de birotică și consumabile.

Oferă suport echipei de vânzări:

- Gestionarea și actualizarea bazei de date a clienților;
- Gestiunea stocului de produse;
- Pregătirea coletelor (colete mici) și expedierea acestora prin firmele de curierat partenere;
- Facturare;
- Relația cu clienții;
- Contactarea telefonică, dar și prin email sau whatsapp a potențialilor clienți (cabinete stomatologice din baza de date) și stabilirea vizitelor de prezentare ale reprezentantului medical;
- Completarea și actualizarea informațiilor în CRM;
- Intocmirea documentelor aferente vânzării: preluare comandă, redactare și întocmire contracte, procese verbale, certificate de garanție etc.;

Ofertă:

- Program de lucru: 9.00 – 17.30, de luni până vineri;
- Contract de muncă pe perioadă nedeterminată;
- Salariu competitiv, bonusuri de performanță.

ALLONX (Topdent Technic SRL) este distribuitor oficial al implanturilor dentare JDental Care (Italia).

Publicat 13 Sept. 2022 Reactualizat 11 Oct. 2022 Expiră 13 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.