Publicat 19 Ian 2020 | Expiră 12 Feb 2020

Office Manager / Asistent manager / Contabilitate Primara

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Despre tine:
Vei deveni colegul sau colega noastra favorita daca esti o persoana sociabila, cu gandire pozitiva, flexibila, atent/a la detalii, responsabil/a si proactiv/a. Daca dai dovada de autonomie si initiativa, te vei integra in echipa noastra in cel mai scurt timp si vei avea ocazia sa iti extinzi activitatea si in afara sferei adminstrative.

Cunostinte si calificari necesare:

  • Studii superioare
  • Cunostinte bune de secretariat si customer care
  • Cunostinte de limba engleza (avansat)
  • Cunostinte Microsoft Office (avansat)
  • Notiuni de contabilitate primara, de folosire a unui program de facturare, de intocmire a unui contract etc.

Aptitudini necesare:
  • Abilități excelente de gestionare a timpului, multi-tasking și de prioritizare a activitatilor
  • Atenție la detalii și abilități de rezolvare a problemelor
  • Abilități excelente de comunicare scrisă și verbal, atat in romana cat si in engleza
  • Abilități puternice de organizare și planificare într-un mediu rapid
  • Minte creativă cu capacitatea de a sugera îmbunătățiriExperienta ta de munca: Experienta in activitati de secretariat si customer care;
  • Experiența dovedită ca Office manager, Contbalil Junior, Front office manager sau Administrative assistant va fi un plus

Descrierea jobului

Administrativ

  • Realizezi activitatile zilnice de secretariat /office management;
  • Te ocupi de managementul corespondentei /al coletelor (prin posta, curier rapid etc.);
  • Gestionezi documentele si mesajele interne si externe, preiei / predai / arhivezi corespondenta;
  • Gestionezi necesarul administrativ si aprovizionarea firmei cu produse (papetarie/birotica, curatenie, protocol);
  • Gestionezi relatia cu furnizorii de produse, contractele, plati, receptionezi si verifici comenzile si facturile;
  • Asiguri protocolul in cazul vizitelor de afaceri – rare si informale;
  • Asiguri suportul administrativ pentru departamentele companiei;
  • Intocmeste situatii si prezentari necesare conducerii firmei pentru diverse analize;
  • Colaborezi cu firma de contablilitate si HR pentru predarea lunara/ trimestriala a documentelor si pentru implementarea a diverse proceduri si politici;

Client Service
  • Intretii comunicarea cu clientii in ceea ce priveste receptia a diverse documente: contracte, anexe, facturi etc.
  • Tii evidenta expirarii contractelor, emiti facturile si innoiesti/ prelungesti contractele (deja negociate de echipa de vanzari);
  • Oferi suport administrativ si logistic la organizarea de evenimente corpoprate – cum ar fi managementul listelor de participanti, coordonarea receptiei de diverse materiale;
  • Oferi asistenta colegilor, prin intocmirea de prezentari pentru pitch-uri;

Kinderpedia este o platformă online pentru grădinițe, educatori și părinți, disponibilă și sub formă de aplicație nativă Android și iOS. Este un instrument inteligent care ajută educatorii să comunice mai eficient cu părinții, să păstreze o evidență organizată a tuturor datelor importante despre copil, cât și un istoric al activității acestuia. Pentru părinte, aplicația este o fereastră către cele mai relevante informații referitoare la ce a făcut copilul la grădiniță: dacă a mâncat, dacă a dormit, dacă a fost bine dispus, cum s-a implicat în activitățile zilei. Nu în ultimul rând, această platformă e foarte utilă administratorilor de grădinițe, pentru că pot accesa cu ușurință rapoarte de prezență, rapoarte cu privire la activitatea educatorilor, dar și situații financiare.

Expirat
Office Manager / Asistent manager / Contabilitate Primara  -  KINDERPEDIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles