de ani Fără Frică...

Publicat 17 Iun 2008 | Expiră 07 Iul 2008

OFFICE ASSISTANT

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Student / Absolvent de studii economice.
- Experienta de minim 6 luni pe o pozitie similara.
- Cunostinte avansate de operare MS Office (in special Word, Excel, PowerPoint, Access).
- Bune cunostinte de limba engleza si germana.
- Persoana dinamica, organizata si responsabila.
- Bune abilitati de comunicare si relationare interpersonala.
- Spirit de echipa, flexibilitate, corectitudine.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:

- Preluarea apelurilor telefonice.
- Primirea si indrumarea clientilor in firma.
- Distributia si clasarea corespondentei.
- Asigurarea activitatilor de receptie si protocol.
- Diverse activitati de secretariat, tehnoredactare si contabilitate primara.
- Redactare de prezentari si rapoarte (in limba engleza / germana).

BENEFICII:

- Posibilitati de avansare in cadrul firmei.
- Stagii de pregatire in functie de performantele dovedite.
- Program flexibil.

Mattig Management Partners reprezinta un grup de firme infiintat in 2005 de catre Mattig-Suter und Partner, una dintre cele mai importante companii de contabilitate, audit si servicii fiduciare din Elvetia. In prezent, grupul are birouri in Schwyz, Viena, Bucuresti si Sofia.

Mattig Management Partners actioneaza ca intermediari intre tarile vest si est-europene, pentru dezvoltarea afacerilor si a investitiilor in ambele directii.

Expirat
OFFICE ASSISTANT  -  MATTIG MANAGEMENT PARTNERS RO SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles