Office Assistant

DECOMAR LOGISTIC SRL
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

CANDIDATUL IDEAL

Cautam in prezent Office Assistant pentru sediul nostru din Bucuresti.

Persoana ideala este un profesionist energic, ce nu il deranjeaza sa poarte mai multe „palarii”. Cu experienta in gestionarea unei game largi de sarcini administrative si sarcini legate de suportul executiv si capabil sa lucreze independent, cu putină sau deloc supraveghere. Bine organizat si flexibil se bucură de provocările administrative de a sprijini un birou de oameni diversi.

CERINTELE POSTULUI

Abilitati excelente de gestionare a timpului si capacitatea de a face mai multe sarcini si de a prioritiza munca
Atentie la detalii si abilitati de rezolvare a problemelor
Excelente abilitati de comunicare scrisa si verbala (romana si engleza)
Abilități puternice de organizare și planificare
Cunostinte de operare calculator si cunostinte de pachete de software de birou (Word, Excel, Power Point si Outlook)
Capacitate excelenta de a lucra în echipa
Grad ridicat de discretie si capacitatea de a gestiona informatiile confidentiale
Interes si capacitatea de a invata lucruri noi
Responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate
Personalitate energica, gandire pozitiva
Rezistenta la stres

Locul desfasurarii activitatii: Pipera (Voluntari), Sos. Bucuresti Nord nr. 1A, et. 1

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI

Prelucrarea si directionarea apelurilor telefonice
Primirea vizitatorilor si anuntarea persoanelor de contact din societate
Preia, inregistreaza si distribuie catre departamentele implicate corespondenta
Indosariaza si arhiveaza corespondenta primita din partea partenerilor, clientilor si a celorlalti angajati
Redacteaza corespondenta de afaceri necesara desfasurarii activitatii zilnice
Asigura transmiterea documentelor prin posta, fax, email
Urmarirea, aprovizionarea si gestionarea consumabilelor necesare la sediul social, dar si la celelalte puncte de lucru;
Preia comenzile de la punctele de lucru din tara si le centralizeaza in vederea aprovizionarii cu echipamente, consumabile si alte materiale necesare
Asigura logistica de calatorie pentru conducerea firmei (rezervari cazare, bilete avion, etc)
Participa la organizare evenimentelor din cadrul firmei
Acorda suport specialistului HR pe zona de administrare a personalului
Acorda suport legat de arhivarea documentele din departamentul de HR
Informeaza cu privire la intalnirile care au loc la sediu, participa, redacteaza si transmite catre participanti minuta intalnirii
Inregistreaza, scaneaza si arhiveaza diverse documente la cererea departamentelor din sediu (contabilitate/financiar/administrativ/HR);
Gestioneaza relatia cu furnizorii de echipamente, consumabile precum si furnizorii de servicii (operatorii de telefonie mobile si fixa, firma de IT, etc)
Lanseaza solicitarile si plaseaza comenzile pentru materiale promotionale, carti de vizita, protocol, etc. (cauta furnizori, poarta discutii pentru a obtine cea mai buna oferta, lanseaza comenzile finale si se asigura ca sunt livrate la timp)
Se ocupa de mentenanta cosumabilelor din birou (baie+bucatarie)
Se ocupa de agenda administratorul companiei
Pregateste cafea/ceai pentru administratorul companiei

BENEFICII

Salariu corelat cu responsabilitatile (salariu + tichete de masa)
Bonus de Paste si Craciun
Cursuri de dezvoltare
Pachet de servicii de asigurare de sanatate
Echipament de lucru - laptop, telefon
Oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara, intr-o companie dinamica
Oportunitati de promovare si dezvoltare

Compania Decomar Logistic SRL a fost creată ca urmare a cererii producătorilor auto în ceea ce privește serviciile de control al calității. Dlog are o gamă largă de servicii și în alte domenii: feroviar, aeronautic, oferind operatori și tehnicieni de calitate, ingineri de calitate (consultanță / expertiză). DLOG este acreditat ISHSASISO 14001:, actualizat în ianuarie 2020.

Cu peste 600 de angajați distribuiți geografic aproape de clienții lor, Grupul Decomar Logistic s-a impus ca partener major în servicii de calitate pentru clienții săi prin reactivitate, management, comunicare și raport calitate / preț, fiind întotdeauna competitiv.

Publicat 12 Oct. 2022 Expiră 11 Nov. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.