Office Assistant

Lowland International 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Candidatul ideal este absolvent de facultate (sau in an terminal), stie sa se exprime corect in limba romana si engleza (scris, citit), este manierat si sociabil, stie sa comunice eficient cu oamenii in scris sau telefonic, este atent la detalii (poate mentine o baza de date, poate observa si corecta date neconcordante sau expirate) are initiativa si bunavointa si se implica in toate aspectele vietii in birou.
Mare parte din job se va invata observandu-i pe ceilalti colegi, intreband, incercand. Pentru acest lucru, este nevoie de curiozitate, initiativa, deschidere, comunicare.
Daca nu vorbesti si nu scrii foarte bine in engleza, te rog nu aplica la acest job. Ne pierdem timpul si noi, si tu.

Descrierea jobului

- mentinerea bazei de date
- comunicare permanenta cu personalul navigant recrutat
- consultanta pentru obtinerea documentelor sau vizelor pentru calatorie
- Utilizare PC: Microsoft Outlook, Word, Excel, PDF
- intretinerea conturilor social media ale companiei (Facebook, LinkedIn, etc.)
- diverse activitati administrative in birouri

Suntem ramura romaneasca a unui grup de firme cu radacini in Belgia si Olanda. Avem birouri in 10 tari, de aceea, interactiunea cu colegii din afara Romaniei este exclusiv in engleza. Obiectul de activitate al companiei este crewing-ul (recrutare de personal navigant maritim). Programul este de la 9.30 la 18, de luni pana vineri.
Publicat 29 Aug. 2022 Expiră 28 Sept. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.