Network Technician System Administrator

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

SALUT!

Pentru ca departamentul IT al KLG Europe Logistics este in continua dezvoltare, va anuntam ca avem deschis rolul NETWORK TECHNICIAN & SYSTEM ADMINISTRATOR, care va gestiona rețeaua de date si serverele KLG Romania.

Nu cautam un candidat ideal ci un coleg, care va fi capabil sa implementeze, sa configureze, sa întrețina și sa monitorizeze toate echipamentele active si sa asigure o buna funcționare a sistemelor noastre IT.

Ce profil ar trebui sa aiba noul nostru coleg:

Experiență într-un rol de administrator de rețea sau system
• Experiență practică în rețea, routing si switching
• Cunoaștere excelentă a celor mai bune practici în ceea ce privește gestionarea, controlul și monitorizarea infrastructurii serverelor
• Este dorită experiența cu firewall-urile, implementarea la distanță a VPN-ului Internetului, depanarea și rezolvarea problemelor
• Cunoașterea software-ului și metodologiilor de backup și recovery
• Excelent la organizare, prioritizare și multitasking
• Licențiat în informatică sau domeniu conex

Ce abilitati ne-ar placea sa aiba:

• Sa cunoasca bine Limba Engleza-scris+conversational
• Sa fie o persoana organizata
• Atent la detalii
• Sa fie un "team-player"
• Sa ii placa sa invete continuu, sa devina mai bun
• Sa aiba curiozitate in ceea ce priveste noile trend-uri in domeniu

Descrierea jobului

Department:
• IT Infrastructure

Job Aim:
• Gestioneaza rețeaua de date si serverele KLG Romania.

Ce responsabilitati va avea colegul nostru:

• Configureaza, întreține și actualizeaza rețelele și serverele interne
• Asigura securitatea și conectivitatea rețelei
• Instaleaza și integreaza hardware și aplicații noi pentru server
• Gestioneaza actualizările necesar
• Monitorizeaza performanțele rețelei (disponibilitate, utilizare, randament) și testeaza punctele slabe
• Configureaza conturi de utilizator, permisiuni și parole
• Rezolva problemele raportate de utilizatorul final
• Defineste politicile și procedurile de rețea
• Specifica cerințele de sistem și soluțiile de proiectare
• Cerceteaza și face recomandări privind administrarea sistemului de servere

Ce competente urmarim:

• Experienta in lucrul cu utilizatorii (Service Desk)
• Inţelegerea protocoalelor de reţea, modelul OSI si adresare IP
• Familiar cu echipamente de retea CISCO, CCNA este un plus. (daca nu, putem sa il oferim)
• Familiar cu tehnologii Microsoft: Windows Server, AD, WSUS, Exchange, PowerShell, DHCP, GPO.
• Familiar cu tehnologii de backup/DRP
• Utilizare VMware si HyperV
• Experienta Hardware/Data Center
• Intelegerea si implementarea regulior de securitate ale companiei
• Cunostintele in zona bazelor de date si programare sunt un plus

Ce oferim noi:

• Un mediu de lucru placut si propice dezvoltarii personale si profesionale
• Tichete de masa
• Un abonament medical in reteaua de sanatate privata Regina Maria
• Abonament Bookster
• Participari la competitii sportive sustinute de catre companie
Nu in ultimul rand, o echipa COOL ;)

Job location:
• Str. Industriilor, nr. 9, Bolintin Deal, jud Giurgiu, Autostrada Buc - Pitesti km 23.

KLG Europe este un grup international ce ofera servicii de logistica si transport inca din anul 1918, anul infiintarii sale in Olanda.
La nivel European, KLG Europe ofera servicii de transport rutier in regim de grupaj iar in Romania dispune de o retea de distributie la nivel de tara, incarcari partiale si in regim de exclusivitate. In Romania, KLG EUROPE LOGISTICS a luat fiinta in anul 2006 iar in prezent avem birouri in 9 dintre cele mai importante orase din tara - Bucuresti, Timisoara, Cluj, Brasov, Sibiu, Craiova, Bacau, Constanta si Braila.

In prezent este considerata compania cu cea mai dinamica crestere din domeniul transportului si a logisticii.
Suntem printre cei mai buni jucatori pe piata de logistica si transport, dar ne preocupa mai intai oamenii cu care lucram! Lucram in echipa-angajati si parteneri de afaceri, management si executie-si am descoperit in timp ca aceasta este formula succesului.

Motto-ul nostru: Logistica fara limite - Borderless Logistics

Daca ti-am atras atentia si KLG Europe Logistics este compania in care tu sa iti doresti sa lucrezi, noi ne dorim sa te cunoastem!
Te asteptam sa iti povestim mult mai multe despre noi si asteptam aplicatia ta, cu nerabdare, atat aici cat si pe email career@ro.klgeurope.com !

Stimate Candidat,

Prin aplicarea dumneavoastră la anunțul nostru de angajare, vă exprimați consimțământul în sensul păstrării CV-ului dumneavoastră în baza noastră de date. Datele sunt păstrate în scop de Recrutare și Selecție si ne-am bucura să menținem legătura în vederea oportunităților profesionale din cadrul KLG Europe Logistics.

Prelucrarea datelor cu caracter personal se va realiza pentru o perioadă de cel mult 6 luni de la finalizarea procesului de recrutare pentru persoanele care nu au încheiat un contract individual de muncă. Pentru persoanele în cazul cărora procesul de recrutare se finalizează cu încheierea unui contract individual de muncă, datele acestora vor fi supuse politicii Societății privind GDPR. Multumim!

Publicat 29 sept. 2021 Reactualizat 29 oct. 2021 Expiră 28 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos