de ani Fără Frică...

Publicat 15 Feb 2006 | Reactualizat 09 Mar 2006 | Expiră 18 Mar 2006

NETWORK ENGINEER

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:

• Studii Superioare
• Experienta de lucru cu sisteme de operare Microsoft Windows NT/2000/2003, Linux, Cisco IOS
• Experienta de lucru cu serverele Microsoft Exchange, ISA, IIS, Apache, Sendmail, Postmail
• Experienta de lucru cu protocoale TCP/IP si serviciile de retea in medii complexe
• Experienta in configurarea si intretinerea routerelor Linux si Cisco
• Experienta legata de securitatea retelei; experienta in securizarea solutiilor de hosting
• Certificarile Cisco CCNA , CCNP si Microsoft MCP , MCSA , MCSE constituie un avantaj ;
• Carnet de conducere cat B
• Spirit de initiativa, proactiv si dinamic
• Rezistent la stress
• Abilitati de lucru atat individual cat si in echipa

Descrierea jobului

Descrierea postului:

Misiunea acestui post este aceea de a gestiona instalarea si intretinerea retelei LAN/WAN, de a analiza produsele si serviciile existente si de a recomanda utilizarea de noi produse si servicii. Ocupantul postului de Network Engineer gestioneaza performanta si securitatea retelei si stabileste si implementeaza politici si proceduri de folosire a retelei LAN/WAN in toata organizatia.

Responsabilitati:

• Proiecteaza si implementeaza retele complexe de calculatoare;
• Solutioneaza problemele din retea in timp util;
• Ofera help-desk colegilor din organizatie;
• Asigura functionarea hardware-ului si a software-ului;
• Realizeaza backup la retea conform cu un orar stabilit;
• Cere feedback de la colegi pentru a imbunatati operatiunile din retea sau stabileste cerintele legate de retea;
• Participa la dezvoltarea politicilor, a procedurilor si a resurselor referitoare la retea;
• Se documenteaza in ceea ce priveste intreaga retea (probleme de rezolvat, modalitati de actiune, aplicatii, resurse).

Oferta:

Posibilitati de avansare in cariera
Training si sprijin pentru certificare
Mediu de lucru dinamic, intr-o echipa de profesionisti in domeniu

Descrierea companiei

SoftNet Business Services

SoftNet Business Services (SBS) este o companie membra a SoftNet Group, lider in furnizarea de tehnologia informatiei si solutii de comunicatii(IT&C) in Romania.
Serviciile oferite de SBS sunt proiectate si testate pentru a intimpina cererile de SMEs, cel mai dinamic si competitiv sector al acestui business.

Expirat
NETWORK ENGINEER  -  SOFTNET GROUP

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles