Publicat 14 Iul 2021 | Reactualizat 28 Iul 2021 | Expiră 13 Aug 2021

Network Development Manager

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 5 ani experiență în Achizitii, Cercetare - dezvoltare, Petrol / Gaze, Vanzari

Candidatul ideal

Required qualifications & skills:

Education: Bachelor’s degree (preferably technical studies)
Work experience: 5 year+ experience in a similar role
Computer literacy: Microsoft Office (advanced)
Language: English (fluent)

Others:

Excellent market knowledge & solid background in Retail industry (advantage)
Systematic problem-solver with proactive attitude
Strong communication, negotiation, consulting & conciliation skills
Team player with multi-tasking skills and capabilities
Open minded & flexible
High integrity

Descrierea jobului

Main roles & responsibilities:

- Develop the network of fuel distribution stations in accordance with company's development strategy
- Prepare the business cases related to projects requiring land acquisition, set objectives and deadlines for achievements
- Identify possible locations for developing fuel distribution stations network and support with arguments the purchase / rental options
- Contact landlords, set-up meetings, negotiate on behalf and for the benefit of the company, within the limits of competence agreed upon with the manager
- Prepare reports related to the state of each land proposed for acquisition / rental, highlighting the technical characteristics and possible risks
- Closely collaborate with the Legal Department in order to conclude purchase / rental contracts
- Get relevant documentation in due time, for the land in scope for acquisition
- Connect with local authorities and manage requirements for construction permit needs
- Connect internally with the main stakeholders, including:- Finance & Accounting to track costs and related contract details, in due time
- Technical to pro-actively manage risks as part of projects rollout
- Connect regularly with the local authorities to ensure compliance (e.g. authorize the operation of fuel distribution stations)
- Follow all the changes related to legislation / regulations applicable to the specific activities carried out and ensure compliance

SOCAR este o companie renumita la nivel mondial pentru activitatea sa de productie de petrol si gaze naturale, detinuta de statul Azerbaijan (The State Oil Company of Azerbaijan Republic ). Este o companie petroliera de stat ce investeste anual miliarde de dolari in infrastructura de transport. De asemenea, SOCAR este angrenata in plan european in proiecte cheie, menite sa creasca securitatea energetica a Europei, prin diversificarea resurselor de gaze naturale.

Incepand cu anul 2011, compania a intrat pe piata din Romania prin SOCAR Petroleum SA, prin crearea si consolidarea unei retele nationale de benzinarii, devenind astfel unul dintre cei mai importanti jucatori de pe piata distributiei de carburanti din tara noastra. In prezent, compania detine o retea de 62 de statii de distributie carburanti in 25 judete: Arad, Arges, Bacau, Bihor, Bistrita-Nasaud, Botosani, Brasov, Braila, Bucuresti, Buzau, Cluj, Dambovita, Dolj, Gorj, Hunedoara, Ialomita, Iasi, Ilfov, Neamt, Satu Mare, Sibiu, Suceava, Timis, Valcea si Vrancea, fiind unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata distributiei de carburanti din nord-estul tarii.

Benzinariile SOCAR comercializeaza carburanti care respecta toate normele europene in domeniu, misiunea companiei fiind de a fi aproape de toti cei care doresc sa isi alimenteze in siguranta autovehiculele. Pe langa spatii de alimentare carburant, incarcare electrica si spalatorii auto, benzinariile SOCAR detin si un spatiu dedicat comercializarii de produse alimentare (produsele vedeta fiind cele traditionale din Azerbaijan – cafea la nisip si suc de rodie), produse proaspete de patiserie si fast food, accesorii pentru masina, roviniete, plata facturi, reincarcari, si multe altele.

Pentru ca oamenii sunt cea mai valoroasa resursa si credem ca ei sunt adevaratul motor al companiei SOCAR, pana in prezent, am reusit sa cream in Romania, peste 700 de locuri de munca si nu ne oprim aici.

Mai multe detalii despre noi puteti gasi pe http://www.socar.ro/

Network Development Manager  -  S.C. SOCAR PETROLEUM S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles