de ani Fără Frică...

Publicat 05 Iun 2008 | Reactualizat 03 Iul 2008 | Expiră 06 Iul 2008

Network Administrator, BUCURESTI

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

•Abilitati foarte bune de comunicare
•Spirit de echipa
•Orientare catre client, capabil sa lucreze in conditii de stress
•Orientare catre rezolvarea problemelor
•Abilitatea de a-si insusi rapid noi cunostinte
•Proactivitate
•Abilitati de gestionare a proiectelor
•Limba engleză (fluent, att scris ct şi vorbit)
•Foarte bune cunoştinţe de MS Office (MS Word, MS Excel, MS Power Point, MS Access, MS Project)

Descrierea jobului

•Diplomă universitară n informatică, telecomunicaţii sau n domeniul tehnic
•Minimum 2 ani de administrare a unor reţele de calculatoare de dimensiuni medii
•Cunoastere foarte buna a sistemelor de operare MS Windows 2000 şi Windows 2003
•Buna cunoastere a sistemelor de operare Linux şi Unix
•Nivel ridicat de cunoştinţe in administrarea staţiilor de lucru MS Windows 2000 şi MS Windows XP şi aplicaţiilor asociate (MS Office, etc.)
•Experienţă in administrarea unei infrastructuri bazate pe Active Directory
•Nivel mediu de cunoştinţe privind protocoalele de mesagerie electronică; experienţă practică cu MS Exchange
•Cunoştinţe de bază de monitorizare a infrastructurii IT, experienţă in utilizarea a cel puţin unui sistem de gestionare a infrastructurii (MS SMS, MS SCOM sau CA Unicenter)
•Cunoştinţe elementare de administrare a sistemelor de baze de date (MS SQL şi Oracle)
•Nivel mediu de cunoştinţe legate de realizarea copiilor de siguranţă, restaurare şi recuperare a datelor, experienţă practică cu aplicaţii şi dispozitive de copiere/restaurare
•Nivel mediu de cunoştinţe privind topologiile şi protocoalele de reţea
•Experienţă n aplicaţiile şi procesele de IT support
•Experienţă de lucru cu diverse echipamente şi platforme hardware
•Cunostinte medii legate de arhitecturi SAN şi dispozitive de stocare (SAN, NAS, DAS)

UniCredit Group este una din cele mai mari organizatii financiar-bancare din Europa, fiind numarul 1 pe piata bancara din Europa Centrala si de Est. UniCredit este prezent in 23 de tari, unde 170.000 angajati deservesc peste 40 milioane de clienti prin intermediul a 9,000 de sucursale.

Expirat
Network Administrator, BUCURESTI  -  UniCredit Tiriac Bank S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles