de ani Fără Frică...

Publicat 07 Nov 2007 | Reactualizat 04 Ian 2008 | Expiră 06 Dec 2007

NETWORK ADMINISTRATOR – Axigen Team

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Excellent understanding of the Internet protocol suite stack, from physical layer up to application layer;
• Strong knowledge of the most common network protocols: DHCP, DNS, FTP, HTTP, IMAP4, POP3, SMTP, SNMP, SSH, TELNET, NTP, TLS/SSL, BGP, etc.;
• Hands-on network equipment experience with switches / routers / firewalls / etc.;
• Familiar with advanced network architectures: VPNs, VLANs, clusters, etc.;
• Linux/UNIX OS experience - installation, configuration, tuning, hardening;
• Security policy implementation knowledge (Intrusion detection & prevention);
• Minimum two years experience;
• Good knowledge of scripting (bash, Perl/Python);
• Good command of English.

Descrierea jobului

• Maintains high availability for all Linux/UNIX operating systems;
• Performs server troubleshooting, systems optimizations, new servers implementation, servers migrations;
• Administers network infrastructure (domain controllers, back-up servers, security monitoring, account management);
• Ensures network configuration, monitoring and management;
• Implementation of changes following company standard;
• Active participation in network infrastructure capacity planning.

Fondata in 1992, GECAD s-a impus in ultimii noua ani atat ca unul dintre cei mai puternici dezvoltatori de software din Romania, cat si ca un foarte activ reseller cu valoare adaugata al unor renumite produse software, fiind recunoscut ca un leader de piata in domeniul furnizarii, implementarii si consultantei pentru solutii software.

Expirat
NETWORK ADMINISTRATOR – Axigen Team  -  GECAD Technologies S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles