Publicat 08 Iul 2020 | Reactualizat 05 Aug 2020 | Expiră 08 Aug 2020

National Sales Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ce aptitudini, abilitati si competente sunt necesare

  • Excelente abilitati de mentor si coach;
  • Excelente aptitudini de comunicare, relationare, lucru in echipa;
  • Are o perspectiva asupra managementului ca fiind un rol de suport pentru echipa;
  • Aptitudini ridicate de analiza si sinteza a informatiilor;
  • Aptituduni ridicate de organizare si planificare a activitatilor profesionale;
  • Disponibilitate de deplasare de aproximativ 70% din timpul de lucru;
  • Experienta in coordonarea echipelor de minimum cinci ani;
  • Cunostinte avansate de utilizare a limbii engleze;
  • Studii superioare finalizate (domeniul agricol/management).

Descrierea jobului

Responsabilitati cheie

  • Are viziune globala asupra pietelor, principalilor actori si mecanismelor de piata;
  • Coordoneaza si motiveaza echipa de vanzari in vederea atingerii obiectivelor cantitative si calitative;
  • Asigura managementul strategic si operational al distribuitorilor nationali si regionali: ofertare, derulare contracte, gestionare stocuri, recuperare creante etc;
  • Propune si implementeaza planul de lucru pentru actiunile de marketing BTL (Field Days, simpozioane, expozitii/targuri, testari, sampling) lucrand impreuna cu intreaga echipa;
  • Analizeaza si monitorizeaza piata si competitori directi (preturi, rezultate de vanzari etc);
  • Gestioneaza bugetul aferent departamentului de vanzari;
  • Participa la recrutarea, inductia, evaluarea membrilor echipei de vanzari;
  • Colaboreaza cu departamentul marketing, logistica, financiar si resurse umane pe activitati specifice;
  • Pastreaza confidentialitatea informatiilor si a documentelor legate de organizatie;
  • Realizeaza situatii centralizate privind activitatile desfasurate si le raporteaza Directorului General.

Descrierea companiei

De peste 10 ani pe piata de seminte din Romania;

Reprezentant pentru DSV (Deutsche Saatveredelung Ag) -International Plant Breeding Company -cu sediu central in Germania, unul dintre jucatorii importanti din piata mondiala, pentru hibrizi performanti de rapita, porumb si soiuri de cereale;

Reprezentant pentru May Agro Seed – cea mai importanta companie din sectorul producerii si comercializarii de seminte de floarea soarelui dinTurcia.

Portofoliu solid de produse adaptate conditiilor agricole si climatice din Romania.

*Retea de distributie formata din peste 50 de distribuitori nationali si regionali prin care furnizam pe piata romaneasca cateva dintre cele mai performante soiuri si hibrizi de rapita, grau, floarea-soarelui, porumb.

Echipa formata din profesionisti licentiati in agricultura, marketing, comert, economie, fiecare avand un aport important la consolidarea pozitiei companiei pe piata.

CUM LUCRAM?

· Dezvoltam relatii pe termen lung cu partenerii nostri interni si externi. Ne concentram pe gasirea de solutii pentru fermieri si distribuitori, in conditiile provocarilor date de piata romanesca agricola.

· Oferim servicii de suport la vanzare pentru parteneri, prin organizarea de evenimente, promovare directa la fermieri, campanii de promovare.

· Cu o echipa formata din profesionisti licentiati in agricultura, marketing, comert, economie, fiecare avand un aport important la consolidarea pozitiei companiei pe piata. Dezvoltam impreuna relatii win-win, impartasim aceleasi valori, constienti ca numai impreuna ne putem atinge scopurile.

Expirat
National Sales Manager  -  Biocrop

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles