Muncitori calificati (dulgheri, fierari-betonisti)-Constanta

SC EUSKADI SRL - 8 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

-experienta in constructii (minim 1 an)
-abilitatea de a lucra cu scule de mana si mecanizat
-experienta de lucru in santier in Romania sau strainatate
-abilitatea de a lucra individual si in echipa
-abilitatea de a citi un plan

Descrierea jobului

Responsabilitati:

1. Dulgher
- sa execute cofraje pentru diferitele elemente de rezistenta ale constructiilor (fundatii, stalpi, grinzi, plansee, scari, pereti) din beton armat monolit
sa citeasca si sa interpreteze planurile de executie si cele de detaliu pentru executarea lucrarilor in conformitate cu proiectul de executie
- sa depoziteze sculele, instrumentele de masura si control si deseurile tehnologice
- sa pregateasca atent instrumentele corespunzatoare pentru trasat
- sa traseze corect axele de referinta ale constructiei, in functie de forma geometrica a acesteia
- sa monteze provizoriu panourile de cofraj, in scopul identificarii eventualelor neconcordante
- sa execute cu atentie completarile cofrajului
- sa monteze corect cofrajele pentru goluri
- sa ancoreze cu responsabilitate si discernamant cofrajul, pentru a-i asigura stabilitatea pe toate laturile
- sa demonteze cofrajul dupa verificarea prealabila a intaririi betonului
- sa ancoreze cofrajul cu grija, pentru a nu deteriora betonul
- sa demonteze completarile si panourile de cofraj in vederea pastrarii pe cat posibil a integritatii acestora

2. Fierar-betonist
- fasonarea si montarea armaturilor la elemente pretensionate
- lucrari de asamblare si de montare a armaturilor pentru elemente prefabricate mici sau simple
- lucrari de fasonare a barelor de otel – beton
- sorteaza otelul - beton pentru armatura
- identifica sortimentul de otel - beton pentru armaturi
- sorteaza otelul - beton functie de diametru, lungime si forma de livrare (colaci sau bare indoite o singura data)
- descolaceste si indreapta otelul beton rotund livrat in colaci
- taie otelul - beton
- monteaza armaturile in elementele de rezistenta din beton armat monolit
- monteaza armaturile si/sau carcasele de otel beton in elementele de rezistenta din beton armat prefabricat

Se ofera:
- pachet salarial atractiv
- posibilitatea desfasurarii activitatii intr-o firma in continua dezvoltare
- posibilitatea de avansare profesionala

Societate specializata in domeniul constructiilor edilitare recruteaza Dulgheri și Fierari-betonisti.
Full time – pentru executia caminelor in cadrul santierului din Constanta.

Daca intrunesti cerintele specificate si esti o persoana serioasa, responsabila si atenta la detalii, te asteptam sa faci parte dintr-o echipa tanara si dinamica, alaturi de care vei deveni un profesionist in domeniu si iti vei construi o cariera de succes!

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita CV-ul la adresa de e-mail office@euskadi.ro sau sa sune la numarul 0731043433.
Publicat 20 ian. 2022 Reactualizat 17 feb. 2022 Expiră 19 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos