Publicat 29 Oct 2019 | Reactualizat 11 Nov 2019 | Expiră 28 Nov 2019

Motostivuitoristi Germania

10 posturi

Candidatul ideal

Autorizatie motostivuitorist sau experienta in domeniu constituie avantaj
Experienta in logistica
Corectitudine , seriozitate
Flexibil, adaptabil si cu spirit de echipa
Cunostinte de limba germana la nivel A2 obligatoriu

Descrierea jobului

Asigura incarcarea si descarcarea componentelor auto cu ajutorul stivuitorului;
Aranjarea produselor in cadrul depozitului, in locatiile special destinate.
Completarea documentatiei specifice postului.
Asigurarea si intretinerea curenta al stivuitorului.
Raspunde pentru modul de manipulare a produselor.

Compania a fost infiintata in anul 1932, un succes in transport si logistica de specialitate. De la birourile noastre din Bamberg, Leipzig, Oelsnitz, Hermsdorf, Bor (CZ) și Nyrany (CZ), raspundem cerințelor naționale și internaționale pieței transporturilor europene.

De la începutul anilor '70, sa impus în domeniul aprovizionarii industriei de automobile.

Cu peste 750 de angajați, mai mult de 380 de vehicule și zona de depozitare corespunzătoare, suntem pe deplin pregatiti pentru sarcinile de transport și logistică.

Compania noastra va ofera colegolor noi locuinta pentru primele 3 luni, gratuit.

Motostivuitoristi Germania  -  Elflein Spedition&Transport

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles