Montator, reglor, pt aparate de masura, operator sudor

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

persoană dinamică , activă, cu mod de lucru individual si ordonat pentru sudura manuala laser, sudura oxiacetilenica de precizie

Descrierea jobului

Desemnarea locului de muncă:
Instalarea si setari de mașini și / sau roboți - nivelul 2

Descrierea locului de muncă/responsabilitati:
- Operare de noi setari pentru masini si echipamente
- Construcția și planificarea dispozitivelor ajutatoare mici necesare proceselor din productie
- Însoțirea proceselor de calificare, inclusiv recalificarea mașinilor
- Citirea și atribuirea(corelarea) comenzilor la masinile existente
- Metodă de lucru orientata spre eficienta și calitate
- Citirea desenelor de fabricatie
- Pregătire și echiparea mașini și mijloacelor automate de producție (roboți)
- Repararea, întreținerea și depanarea masinilor
- Configurarea și programarea mașinilor și a roboților
- Efectuarea rezervărilor pentru componente consumabile si de schimb .
- Supravegheaza si gestioneaza diverse echipamente de măsurare
- Urmareste funcționarea mai multor sisteme în același timp
- Program de lucru 2(doua) schimburi,
- Completeaza documentatia specifica activitatii

Cunoștințe și abilități
Învățarea:
- abilitate foarte buna de invatare si adaptare la nou
Educație / Cunoștințe
- Cunostiinte utilizare PC- Cunoștințe de bază despre controlul PLC (Controlerele logice programabile sunt automate de comandă și reglare programabile care se utilizează pentru mașini și procese industriale) și robotica
- Cunostinte de baza in domeniul masinilor ,utilajelor si echipamentelor
- Cunoastere limba straina :engleza ( este un avantaj cunoasterea limbii germane)
- Desen tehnic
- Mecanica
- Electrotehnica – electronica .
Experiență
- cel puțin 3 ani de formare profesională specifică pe un post similar

Competente personale
Rezultate la timp
Gandire practica si spirit tehnic
Timpul necesar in relatie cu volumul de lucru, optimizarea timpului disponibil
Executarea rationala a sarcinii de lucru
Receptivitate catre metode noi de lucru
Interes, motivatie
Abilitatea de a lucra in echipa
Abilitatea de a acepta critica
Respectarea promisiunilor si a intelegerilor facute
Individualitate
Curatenie si ordine la locul de munca
Folosirea resurselor
Respectarea protectiei muncii, mediului si a sanatatiiAbilități motorii fine ; coordonare foarte buna mana - ochi

Beneficii

un mediu de lucru dinamic si flexibil
pachet salarial atractiv și de creștere profesională competitiv
corelat cu managementul performanței
mediu profesional modern, într-o echipă tânară și dinamică
tichete de masa
transport
ore suplimentare platite
bonus de calitate
al 13-lea salar
Asigurare medicala la o clinica privata,

JUMO GmbH & Co. KG cu sediul central in Germania, este unul dintre cei mai mari producători de senzori industriali precum si de tehnologie de automatizare. Produsele JUMO acoperă întreaga gama de măsurare de la senzorul pentru temperatura, presiune, analiza lichidelor, debitului, nivelului și umiditate pana la de controlul, vizualizarea, inregistrarea si monitorizarea pana la automatizarea intregului proces industrial. Aparatele si sistemele de echipamente de la JUMO sunt utilizate în diverse sectoare din industrie incercand sa ofere clientilor intotdeauna cea mai bună soluție în ceea ce privește siguranța procesului, a eficienței energetice și optimizarea costurilor. Compania JUMO este foarte bine pozitionata, in cinci continente cu mai multe birouri in Germania si cu 24 filiale in strainatate.
Publicat 23 mai 2022 Reactualizat 22 iun. 2022 Expiră 22 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos