de ani Fără Frică...

Publicat 18 Oct 2019 | Expiră 18 Nov 2019

Moașă în Germania

5 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii de specialitate: absolvent al Școlii Sanitare Postliceale sau al Facultății de Moașe și Asistenți Medicali
  • Cunoștințe actuale de limbă germană;
  • Flexibilitate
  • Spirit de muncă în echipă
  • Competențe sociale
  • Cunostinte MS Office - nivel mediu;
  • Permis de conducere este un avantaj
  • Persoană pozitivă cu excelente abilități de comunicare și empatie, orientată spre nevoile pacientului, responsabilă, organizată.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:

  • Asigură pregătirea completă a mamei pentru naștere;
  • Recoltează probe pentru diverse analize medicale;
  • Efectuează proceduri medicale și tratamente la recomandarea medicului;
  • Participă la educația medicală a pacientului;
  • Pregătește instrumentarul, aparatura necesară și asistă medicul pe durata intervențiilor și procedurilor medicale.

Beneficii:
  • Contract de muncă pe o perioadă nedeterminată
  • Beneficii extrasalariale
  • Alte beneficii (bani de crăciun și de concediu, spor de noapte, spor de weekend și de sărbători, spor de ore suplimentare) conform contractului colectiv de muncă cu iGZ
  • Haine de lucru și controale medicale de medicina muncii
  • Managementul sănătății profesionale
  • Decizie comună despre numărul de ore lucrate, full-time sau part-time, decizie despre schimbul de lucru
  • Plata orelor suplimentare sau folosirea lor ca zile libere
  • Alte servicii, de ex. pensie facultativă, rambursarea costurilor de călătorie, rambursarea tichetelor de călătorie Jobticket, bonus de vechime, bonus pentru recomandare stb.
  • Posibilitate de a participa la cursul de perfecționare la centrul nostru de perfecționare sau la parteneri externi
  • Organizarea cazării și opțional preluarea costurilor de cazare
  • Persoană de contact și acorduri de încredere

OFERIM PERSPECTIVĂ CuraVita Medical&Care, membru al grupului de firme R+S Group din Fulda, este partener de cooperare al clinicii din Fulda. Această cooperare vă oferă noi oportunități de a profesa în meseria de asistent medical în Germania.
CuraVita Medical&Care este specializată în intermedierea forțelor de muncă în domeniul sănătății și al serviciilor sociale. Pentru noi, omul este în centrul atenției: respect, încredere și siguranță – acordăm atenție acestor valori în fiecare zi!
Deveniți membru important al echipei noastre și asigurați-vă de noile perspective și de oportunitățile noi de dezvoltare.

Expirat

Moașă în Germania  -  R+S Group AG

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles