Publicat 08 Feb 2018 | Reactualizat 10 Mar 2018 | Expiră 11 Mar 2018

Middle / Junior Developer

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ce cautam?
Un coleg pentru rolul de Middle (sau Junior) Developer . Trebuie sa ai capacitatea si dorinta sa inveti rapid, abilitati excelente de comunicare, capacitate de analiza si sinteza.
Am prefera ca tu sa fi lucrat deja in aria ASP.NET /C# si MS SQL Server, dar consideram ca orice experienta pe care o ai in alt mediu de dezvoltare, cumulata cu dorinta de a invata si de a lucra in echipa este indeajuns pentru a-ti aprecia candidatura la acest job.
Responsabilitatea postului este realizarea, punerea in functiune si mentinerea de solutii software folosind in principal instrumente din familia .NET pentru probleme din domeniul de activitate al companiei.
Activitatea jobului se desfasoara la sediul companiei din Galati.

Oricare din punctele de mai jos prezinta avantaj pentru aplicatia ta:
- Studii superioare;
- Experienta de lucru ;
- Atentie la detalii;
- Cunostinte de limba engleza , cel putin nivel mediu
- ai lucrat cu C# sau Visual Basic .NET , ASP.NET WebForms si MVC;
- cunosti o varianta de SQL (ideal T-SQL);
- ai cunostinte de Javascript, jQuery;
- ai cunostinte de HTML 5, CSS 2.1 si/sau CSS 3;
- ai experienta in configurarea serverelor de web Microsoft IIS ;
- a lucrat cu SQL Server Reporting Services (SSRS) si Power BI;
- ai cunostinte de VBA pe care le-ai folosit in automatizari pentru Microsoft Office (Excel, Outlook)

Experiența în oricare alte arii de dezvoltare reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Realizarea, mentinerea si punerea in functiune de solutii software, care vor rula in principal pe arhitecturi client-server

Ofertă (bonusuri, beneficii)
- Pachet salarial atractiv;
- Asigurare medicala privata;
- Bonuri de masa;
- Oportunitatea dezvoltarii personale si profesionale intr-o companie multinationala germana;
- Mediu de lucru dinamic.

Lacon Electronic SRL este o subsidiara a grupului german Lacon Electronic GmbH, al carui sediu principal este in Karlsfeld, (Munchen-Germania). Filiala din Romania sa afla in orasul Galati, avand un numar de peste 330 de angajati.

Grupul Lacon produce componente electronice si electromecanice pentru industria de cai ferate, automotive, medicina si multe altele. Lacon Electronic este unul din liderii pietei avand o experienta de peste 30 de ani in domeniu.

Expirat
Middle / Junior Developer  -  Lacon Electronic SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles