Publicat 22 Ian 2020 | Expiră 06 Feb 2020

Mid-level/Senior WordPress Developer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam programatori talentati cu experienta de cel putin 3 ani in dezvoltarea pe platforma WordPress.
Ne dorim in echipa oameni curajosi si creativi, oameni responsabili, pasionati de ceea ce fac.

* Ce gasesti la noi:

– Lucru de acasa / remote - suntem o echipa fully remote, distribuita in toata tara
– Contributie la repository-urile publice ale WordPress-ului – ocazie de branding personal
– O echipa extraordinara, cu o cultura organizationala sanatoasa care incurajeaza invatarea si dezvoltarea

* Ce asteptam de la tine:
– Onestitate – sa fii un om care apreciaza si promoveaza corectitudinea
– Responsabilitate – sa iti faci treaba bine cu respect pentru tine si pentru munca
– Sa iti placa sa inveti – sa cauti si sa experimentezi lucruri noi, pe care sa le aplici practic
– Sa stii limba engleza bine atat la nivel scris si citit

Descrierea jobului

Ce conditii trebuie sa indeplineasca candidatul ideal:

  1. Are cunostinte excelente de WordPress, PHP, CSS, HTML si jQuery
  2. Cunoaste standardele de coding specifice WordPress si adera la ele
  3. Are experienta in crearea plugin-urilor custom de WordPress - ideal, si publice in repository-ul WordPress
  4. Are experienta in lucrul cu framework-uri - temele noastre sunt construite pe framework propriu
  5. Are experienta in codarea temelor de WordPress la cele mai inalte standarde
  6. Are cunostinte in folosirea: git/svn, nmp, nodeJS, gruntJS, TravisCI

Here at Macho Themes our mission is pretty straightforward: to help you create a web presence you’re proud of. We build WordPress themes that are affordable, posh, and accessible, so you can easily set up a stunning website quickly and without any prior knowledge.
We strive to provide all the building blocks your business needs, whether we’re talking about a blog or a corporate site.
Our team of dedicated developers and designers aims to always be one step ahead of the curve and deliver premium themes packed with practical built-in features that make running your website a breeze. From advanced SEO settings to clean code and modern design, we’ve got you covered from the ground up.

Expirat
Mid-level/Senior WordPress Developer  -  Macho Themes

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles