Menajera bona familie Germania

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 1500 - 1600 EUR
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • experiență în curățenie, gătit, a avea grijă de copii (nu neapărat profesional, acasă este suficient)
  • limba germană sau engleză la nivel de bază (pentru a vă putea înțelege cu familiile),
  • permis de conducere,
  • atitudine deschisă, flexibilă, comunicativă, blândă față de copii, proactivă și implicată,
  • atenție la detalii, concentrare pe căutarea soluțiilor, simț al responsabilității și angajament ridicat.

Descrierea jobului

Descriere:
Locul de muncă implică activitatea de a face curățenie, mâncare, călcat haine, dus/adus copiii de la școală, în funcție de nevoi, pentru două familii din nordul Germaniei, la malul Mării Baltice. Activitatea are loc pe durata a cinci zile pe săptămână.

Responsabilități:
- suport pentru două familii (2 zile la o familie, 3 zile la altă familie, ambele având copii),
- curățenie,
- gătit,
- spălat/călcat haine,
- dus/adus copii de la școală,
- alte activități de acest tip, în funcție de nevoi.

Beneficii:
  • aproximativ 1500-1600 € net pentru un salariu brut de 2200€),
  • locuință subvenționată care include utilități,
  • asigurarea de sănătate și contribuția pentru pensie acoperite,
  • de 2 ori pe an, familiile plătesc bilete de avion dus-întors pentru vizite acasă,
  • posibilitatea de a oferi suport familiilor pe termen lung,
  • posibilitate de integrare în comunitate, prin învățarea limbii germane,
  • un loc de muncă plăcut, în cadrul a două familii primitoare și deschise din Germania.

Este vorba de două familii cu copii care au nevoie de suport, care locuiesc în nordul Germaniei, în zona Kappeln, foarte aproape de Marea Baltică. Munca ar presupune 5 zile lucrătoare, 2 în cadrul unei familii și 3 în cadrul celeilalte.
Publicat 30 apr. 2022 Reactualizat 14 mai 2022 Expiră 30 mai 2022