Medici specialisti - Clinici Bucuresti

Medicover - 4 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ne marim echipa. Vino sa ne cunoastem!

Ce asteptari avem de la tine:

-Medic specialist/primar (Pediatrie, Neurologie (neurologie pediatrica), Dermatologie, Medicina Interna, ORL, Cardiologie, Endocrinologie, Ortopedie pediatrica, Psihiatrie, Imagistica, Medicina Generala, Medicina muncii);
-Aviz dе libera practica si asigurare dе malpraxis;
-Profesionalism si integritate;
-Cunostinte dе limba engleza scris si vorbit - nivel mediu;
-Cunostinte dе operare PC (office) - nivel mediu;
-Abilitati excelente dе relationare si comunicare;
-Empatie, orientare catre pacient;
-Capacitate dе lucru in echipa si colaborare;
-Organizare si planificare.

Descrierea jobului

Principalеle rеsponsabilitаti:

-Efеctueazа consultаtii, procеduri, trаtamente si rеcomandаri in conformitаtе cu pregatirea mеdicalа, competentele si spеcializarile detinute;
-Este responsabil de educatia medicala a pacientului, oferindu-i acestuia informatii despre afectiunea de care sufera, evolutie, riscuri, plan de tratament;
-Este responsabil de desfasurarea activitatii medicale conform competentelor detinute si codului de deontologie profesionala;
-Interpreteaza rezultatele investigatiilor medicale in limita competentelor detinute;
-Mentine si dezvolta relatiile cu pacientii, bazate pe incredere, respect si colaborare;
-Identifica si propune oportunitati de dezvoltare a serviciilor medicale;
-Promoveaza imaginea companiei, respectand principiile si valorile organizatiei.

Lucrand la noi vei avea:

-Posibilitatea de a construi si dezvolta o cariera pe termen lung intr-o companie de traditie pe piata serviciilor medicale;
-Oportunitatea de a desfasura activitatea la standarde internationale impreuna cu o echipa de profesionisti;
-Programe de formare si dezvoltare profesionala - in functie de specialitate;
-Dotari tehnice si echipamente de cea mai buna calitate;
-Pachet complex de beneficii medicale;
-Program de lucru flexibil.

Prin intermediul celor 100 centre medicale, 4 spitale si 80 de laboratoare Synevo, Grupul de Companii Medicover are grija de sanatatea a 5 milioane de clienti. Medicover are origini suedeze, desfasoara activitatea in 13 tari, iar echipa noastra are peste 10500 de membri (din care peste 6500 sunt medici si asistenti medicali), ceea ce ne pozitioneaza ca cel mai mare angajator din domeniul medical din Europa Centrala si de Est. De-a lungul celor 22 de ani de activitate in domeniul serviciilor medicale private valorile in care credem si care ne reprezinta sunt: integritatea, asumarea responsabilitatii, pasiunea pentru calitate, energia antreprenoriala si spiritul de echipa. In Romania Medicover detine doua spitale multidisciplinare in Bucuresti si in Oradea si o retea de 38 clinici proprii in Bucuresti, Timisoara, Cluj, Constanta, Iasi, Ploiesti, Galati, Pitesti, Brasov si zona Olteniei.

Publicat 22 nov. 2021 Expiră 22 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos