Publicat 21 Mai 2020 | Reactualizat 18 Iun 2020 | Expiră 21 Iun 2020

Medic veterinar pentru ferma porcine

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii superioare ca medic veterinar;
• Experiența dе lucru pe o pozitie similara reprezinta avantaj, se accepta si fara experienta anterioara dе lucru;
• Flexibilitate în ceea ce privește programul dе lucru;
• Abilități foarte bune dе planificare, organizare și prioritizare;
• Atenție la detalii și abilități foarte bune dе comunicare;
• Disponibilitate dе a efectua vizite periodice în fermă;
• Cunoștinte operare calculator, pachetul Microsoft Office;
• Fluent(ă) în limba engleză, scris și vorbit;

Descrierea jobului

Scopul pozitiei:
Sа аsigure dеsfășurаreа activității sаnitаr-veterinarе pеntru fеrma porcinе în concordаnță cu prеvеdеrilе legalе în vigoаre;
Sa asigurе еfectuarea transferurilor și livrărilor de porcine cu respectarea tuturor prevederilor legale și procedurilor interne de lucru.
Compania angajeaza un medic veterinar, pentru ferma de crestere porcine din jud. Braila, loc. Salcia Tudor.

Descrierea jobului:
• Întocmește, organizează și transmite toate documentele sanitar-veterinare conform prevederilor legale în vigoare;
• Întocmește, procesează, transmite și arhivează toate documentele necesare legate de mișcarea animalelor, transportul și vânzarea acestora, ex.: documente de livrare, formulare de mișcare, certificat sanitar-veterinar etc;
• Transmite documentele necesare șoferului și este prezent la încărcarea porcinelor în camioane în vederea transportului;
• Pastreaza legatura cu autoritățile sanitar-veterinare și transmite catre acestea informațile solicitate;
• Întocmește și transmite diferite rapoarte zilnic, săptămânal sau lunar, către conducere și/sau autorități, conform termenelor si prevederilor legale;
• Introduce în calculator și gestionează date legate de efectivul, producția și mișcarea porcinelor;
• Însoțește echipele de inspecție în domeniul sanitar veterinar în acțiunile de control și le prezintă toate documentele solicitate;
• Efectuează activitatea de prelevare a probelor biologice și transmiterea lor către laborator;

Grupul de companii Premium Porc, al doilea mare producator de carne de porc din Romania, detine 9 companii cu activitate integrată pe verticală în agrobusiness, acoperind producţia de cereale, producţia de furaje şi creșterea de porcine. Premium Porc Group este detinut de catre DCH International, holding danez specializat în infiintarea si gestiunea producţiei de porcine in sistem intensiv, folosind tehnologie şi know-how danez. Grupul de companii operează 8 ferme de porcine în judeţele Vrancea, Brăila, Constanţa, Olt, Sibiu şi Brasov. Cu o cifră de afaceri de 53 milioane de euro, și cu o rata ridicată de creștere anuală, grupul de companii a produs peste 500.000 de porci în 2018. Compania gestioneaza intern activitatile de logistica si transport al porcinelor si marfurilor. Activitatea de constructii pentru noile proiecte de investitii este externalizata catre companii de constructii locale, sub atenta supraveghere a functiei interne de project management. Toate acestea asigura controlul asupra calitatii produsului final si un control eficient al costurilor, incepand din ferme pana la abatoare.

Pentru mai multe informatii despre companie, va rugam accesati: www.premiumporc.com.

Expirat
Medic veterinar pentru ferma porcine  -  Premium Porc Group

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles