Medic veterinar/asistent veterinar in cabinet veterinar

TRI VET SRL - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 2500 - 4500 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Medic veterinar proaspat absolvent sau/si asistent veterinar dornic sa capete experienta.
Avem doua posturi disponibile.
Ne dorim sa colaboram cu colegi care sa aiba o personalitate placuta cu excelente abilitati de comunicare si relationare, persoane proactive , atitudine pozitiva, dornice de dezvoltare atat pe plan profesional cat si personal. Dinamism, flexibilitate, putere de munca.
Nu ai inca o experienta in domeniul veterinar si esti deschis asimilarii informatiilor, vino la noi si te vom invata tot ce este necesar.
Interes pentru colaborare pe termen lung

Descrierea jobului

MEDIC VETERINAR
- Examinarea pacientilor
- Capacitatea de a diagnostica si prescrie tratamente corespunzatoare
- Efectuarea de manopere si interventii chirurgicale
- Efectuarea examenelor de laborator
- Recomandarea de produse/diete veterinare
- Completarea registrelor de consultatie in format eletronic si fizic

ASISTENT MEDICAL:
- intampinarea si indrumarea clientilor;
- asistarea medicului la efectuarea investigațiilor clinice și paraclinice;
- administrarea tratamentelor indicate de medic;
- asigura completarea documentelor de evidenta a medicamentelor si a pacienților;
- noteaza recomandarile facute de medic ;
- completarea registrelor de evidenta a medicamentelor
- abilitati pentru cosmetica canina si felina , cu facilitate de bonusare

BENEFICII
Lucru intr-o echipa tanara, in continua dezvoltare profesionala, utilizarea unor echipamente moderne de anestezie si analize de sange.
Salariu atractiv cu posibilitati de marire , bonusuri si prime de sarbatori.
Cursuri pregatire profesionala continua.

Descrierea companiei

Cabinet veterinar cu peste 15 ani experienta.
Publicat 17 mai 2022 Reactualizat 14 iun. 2022 Expiră 16 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos