Medic triaj - camera de garda/ Medic garzi ATI

Medicover - 1 poziție
Oraș de lucru
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ne marim echipa! Te asteptam sa ne cunoastem!

Medic triaj - Camera garda

-Medic specialist Medicina Generala, Medicina familie, Medicina Interna;
-Aviz dе libera practica si asigurare dе malpraxis;
-Profesionalism si integritate;
-Cunostinte dе limba engleza scris si vorbit - nivel mediu;
-Cunostinte dе operare PC (office) - nivel mediu;
-Abilitati excelente dе relationare si comunicare;
-Empatie, orientare catre pacient;
-Capacitate dе lucru in echipa si colaborare;
-Organizare si planificare.
Medic garzi ATI
Medic specialist Anestezie si terapie intensiva;

Descrierea jobului

-Efеctueazа consultаtii, procеduri, trаtamente si rеcomandаri in conformitаtе cu pregatirea mеdicalа, competentele si spеcializarile detinute;
-Este responsabil de educatia medicala a pacientului, oferindu-i acestuia informatii despre afectiunea de care sufera, evolutie, riscuri, plan de tratament;
-Este responsabil de desfasurarea activitatii medicale conform competentelor detinute si codului de deontologie profesionala;
-Interpreteaza rezultatele investigatiilor medicale in limita competentelor detinute;
-Mentine si dezvolta relatiile cu pacientii, bazate pe incredere, respect si colaborare;
-Identifica si propune oportunitati de dezvoltare a serviciilor medicale;
-Promoveaza imaginea companiei, respectand principiile si valorile organizatiei.
Medic ATI
-Cunoaste si raspunde de respectarea protocolului clinico-terapeutic;
-Stabiliește tipul de anestezie pe baza evaluării pacientului
-Asigură și răspunde de calitatea anesteziilor pe care le efectuează, cât și de supravegherea anesteziilor aplicate intra-operator
-Efectueaza investigatiile functionale specifice;
-Explica procedurile sau tratamentele prescrise pacienților;
-Evalueaza si planifica cerintele de tratament;
-Completeaza fisa medicala a pacientului;

Lucrand la noi vei avea:

-Posibilitatea de a construi si dezvolta o cariera pe termen lung intr-o companie de traditie pe piata serviciilor medicale;
-Oportunitatea de a desfasura activitatea la standarde internationale impreuna cu o echipa de profesionisti;
-Programe de formare si dezvoltare profesionala - in functie de specialitate;
-Dotari tehnice si echipamente de cea mai buna calitate;
-Pachet complex de beneficii medicale;

Prin intermediul celor 100 de centre medicale, 4 spitale si 80 de laboratoare Synevo, Grupul de Companii Medicover are grija de sanatatea a 5 milioane de clienti, reprezentand unul din cei mai importanti furnizori internationali de servicii medicale si diagnostic.

Compania a fost fondata in 1995 din dorinta de a raspunde cererii de servicii medicale de inalta calitate in crestere si s-a extins rapid. Medicover are origini suedeze, isi desfasoara activitatea in 14 tari (Romania, Polonia, Suedia, Turcia, Ungaria, Germania, Marea Britanie, Ucraina, Belarus, Bulgaria, Serbia, Georgia, Republica Moldova, Rusia), iar echipa noastra are peste 10 500 de membri (din care peste 6 500 sunt medici si asistenti medicali), ceea ce ne pozitioneaza ca cel mai mare angajator din domeniul medical din Europa Centrala si de Est.

De-a lungul celor 22 de ani de activitate in domeniul serviciilor medicale private, Medicover Romania este singura companie privata de ingrijire medicala si diagnostic cu experienta internationala si continua sa se dezvolte investind in oameni si echipamente, obiectivul sau major fiind imbunatatirea calitatii vietii. Valorile in care credem si care ne reprezinta sunt: integritatea, asumarea responsabilitatii, pasiunea pentru calitate, energia antreprenoriala si spiritul de echipa.

In Romania Medicover detine doua spitale multidisciplinare in Bucuresti si in Oradea si o retea de 38 clinici proprii in Bucuresti, Timisoara, Cluj, Constanta, Iasi, Ploiesti, Galati, Pitesti, Brasov si zona Olteniei.

Misiunea Medicover este de a contribui la starea de sanatate a pacientilor nostri, deoarece siguranta acestora este esentiala in orice situatie. Ne dorim sa contribuim la imbunatatirea calitatii vietii prin servicii medicale de inalta calitate si profesionalism.

Succesul companiei si reusita indeplinirii misiunii Medicover se datoreaza echipei de specialisti pasionati si foarte bine instruiti, ce stiu ca doar prin spiritul de echipa ne putem unii competentele si ne putem impartasi meritele spre succesele viitorare.

Daca iti doresti sa te alaturi misiunii Medicover, esti pasionat, onest si urmaresti continuu excelenta, te asteptam sa faci parte din echipa noastra! Impreuna putem imbunatatii calitatea vietii!

Afla mai multe despre noi accesand site-ul www.medicover.ro.

Publicat 13 mai 2022 Expiră 12 iun. 2022