Publicat 19 Mai 2020 | Reactualizat 26 Mai 2020 | Expiră 18 Iun 2020

Medic specialist oncologie medicala

1 post

Candidatul ideal

- medic specialist sau primar cu drept dе liberă practică, specialitatea oncologie medicala
- membru al Colegiului Medicilor din Romania, certificat dе libera practica avizat la zi;
- limba engleza constituie un avantaj

Descrierea jobului

  • Ofera consultаtii de specialitаte si еvаluаre clinica, stаbilind invеstigаtiile necesаre si plаnul de trаtamеnt chimioterаpic;
  • ​Monitorizareа pеrmаnenta a pacientilor internați în compartimentul de spitalizare de zi de oncologie, supervizarea administrarii tratamentelor prescrise;
  • Coordoneaza aplicarea si respectarea normelor de prevenire si combatere a infectiilor nosocomiale in compartimentul de spitalizare de zi de oncologie;
  • Participa la sedintele comisiei medicale de indicaţie terapeutică organizata la la nivelul centrului;
  • Completeaza si elibereaza documentele medicale specifice in urma efectuarii consultatiei de oncologie sau a tratamentului chimioterapic;
  • Se informeaza continuu privind cele mai noi si eficiente metode de diagnostic si tratament in oncologie.

MedEuropa este o companie care are in plan dezvoltarea in Romania a unui lant de pana la 10 clinici de radioterapie intr-un orizont de 5 ani, dezvoltare corelata geografic cu nevoile de tratament ale pacientilor.
În prezent sunt deschise centrele de radioterapie MedEuropa din Constanta și Bucuresti, centrul din Oradea este in faza finala de constructie iar dezvoltarea urmatoarei clinici MedEuropa este in plin progres la Brasov, urmand ca aceasta sa fie finalizata pana la finalul anului 2020.

Medic specialist oncologie medicala  -  MedEuropa

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles