Publicat 08 Mar 2019 | Expiră 08 Apr 2019

Medic Specialist Nefrologie

4 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Medic specialist nefrologie
Bune abilitati de comunicare
Flexibilitate
Cunostinte Microsoft Office
Operare PC

Descrierea jobului

Examinarea clinica a pacientilor si tratarea acestora la cele mai inalte standarde;
Efectuarea de prescriptii medicale si recomandari specifice;
Prescrierea si urmarirea regimului igienico-dietetic al pacientilor, contribuind la educatia sanitara a acestuia;
Monitorizare lunara a eficientei tratamentului de substitutie a functiei renale.

Fresenius is a global healthcare group offering high-quality products and services for dialysis, hospitals, and outpatient treatment. With over 270,000 employees in more than 100 countries around the globe, Fresenius is one of the world’s leading healthcare companies. The Fresenius Group includes four independently operated business segments, each one active in a major growth area of healthcare. Fresenius NephroCare Romania is the healthcare brand of Fresenius Medical Care. We offer dialysis centers in over 30 countries across Europe, the Middle East, Africa and Latin America. In Romania, we have 36 dialysis centers and we care over 6000 patients.

Expirat
Medic Specialist Nefrologie  -  SC FRESENIUS NEPHROCARE ROMANIA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles