Medic Laborator

Probio Eco Expert S.R.L. 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Persoana responsabila si serioasa, cu abilitati tehnice si cu implicare in activitatea desfasurata.
  • Orientarea catre pacient;
  • Atitudinea pozitiva si lucrul in echipa, profesionalismul si adaptarea la rigorile unui astfel de job;
  • Studii superioare de specialitate absolvite cu diploma de master
  • Drept de liberă practică – certificat de membru OBBCSSR; asigurare de răspundere civilă profesională (malpraxis);
  • Experiență într-un un post similar de minimum 1 an, în cadrul unui laborator de analize medicale constituie un avantaj;
  • Cunoștinte generale de biologie, biochimie, hematologie, metode analitice și corelații tehnice și cunoștințe referitoare la funcționarea unui laborator de analize medicale;
  • Cunoștințe de operare PC;
  • Capacitate analitică – stăpânirea metodelor de lucru, urmărirea și respectarea unor proceduri și instrucțiuni complexe de lucru;
  • Precizie, timp de reacție, orientare către rezolvarea problemelor.

Descrierea jobului

Activitate specifica de laborator analize medicale.
Responsabilitati/ Cerinte obligatorii:
* toate documentele privind desfasurarea profesiei, eliberate de autoritatile competente, in termen de valabilitate;
* abilitati tehnice pentru utilizarea softului specializat de laborator si a echipamentelor medicale;
* limba engleza (cunostinte limbaj de specialitate) pentru operarea meniurilor aparatelor de laborator;
* cunoasterea cerintelor RENAR si conformarea la acestea;
* profesionalism si cunostinte aprofundate in domeniul de activitate desfasurat;
* cunoasterea circuitelor medicale specifice si conformarea la rigorile acestora.

Reteaua Medicala PRO BIO este o retea de laboratoare de analize medicale, recent intrate pe piata serviciilor medicale din Romania. Punem accent pe calitatea serviciilor oferite. In spatele companiei se afla o echipa tanara, motivata si entuziasta care este orientata catre servicii de calitate oferite pacientilor, la cele mai inalte standarde.

Daca vrei sa lucrezi intr-un mediu tanar, esti o persoana cu entuziasm si cauti un loc de munca unde sa te dezvolti, atunci vino in echipa noastra!
Publicat 20 Iul. 2022 Reactualizat 17 Aug. 2022 Expiră 19 Aug. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.