MEDIC LABORATOR

Oraș de lucru
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Absolvent de studii superioare medicină de laborator;

- Autorizatie dе libera practica medicala/certificat dе membru CMR vizat la zi;
- Experienta in conducerea unui laborator din punct de vedere medical reprezinta un avantaj;
- Cunostinte de microbiologie, hematologie, biochimie, imunologie, etc.;
- Cunostintele in domeniul biologiei moleculare reprezinta un avantaj.
- Cunostinte despre tehnicile, metodele, aparatura de laborator si procedurile de lucru din laborator;
- Cunostinte despre managementul calitatii in laboratoarele de analize medicale;
- Cunostinte operare PC;
- Cunoasterea limbii engleze reprezunta un avantaj.
- Orientare catre pacient.
- Spirit de echipa
- Cunostinte si abilitati pentru coordonarea unei echipe.

Descrierea jobului

Coordonarea activitatii laboratorului din punct de vedere medical.
Supervizarea efectuarii analizelor și investigațiilor de specialitate respectând procedurile de lucru la nivel de departament Interpreteaza rezultatele obținute, determinând semnificația clinică a rezultatelor;
Organizarea activitatii laboratoului si a echipei în ceea ce privește: estimarea necesarului de materiale, sarcinile și prioritățile în funcție de volumul de activitate zilnică;
Optimizarea fluxului de lucru si eficientizarea acestuia.
Monitorizarea și interpretarea rezultatelor controalelor interne și externe de calitate conform procedurilor;
Supervizarea efectuarii validarii metodelor de lucru la nivel de departament;
Verificarea rezultatelor testelor efectuate manual (ex: microbiologie sau hematologie) și corelarea tuturor semnificațiilor clinice ale acestora;
Validarea buletinelor finale de analize.
Participarea la elaborarea și implementarea procedurilor de lucru la nivel de departament;
Oferirea de consultanță la nevoie partenerilor referitoare la protocoalele de recoltare, utilitatea și relevanța testelor de laborator
Elaborarea si revizuirea procedurilor specifice, instrucțiuni de lucru;

Suntem un centru medical nou, modern, cu laborator ce oferă servicii premium, datorită aparaturii ultra-performante, oferind în acelaşi timp preţuri accesibile. Am apărut din necesitatea puternică de a aduce pe piaţa medicală servicii corecte, la timp şi performante, servicii pe care partenerii si pacientii să se poată baza oricând caută excelență şi precizie.

Publicat 25 iun. 2021 Reactualizat 23 iul. 2021 Expiră 25 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos