MEDIC DE LABORATOR

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Proaspat absolvent al examenului de specialitate in Medicina de Laborator.
  • Cunostinte aprofundate de microbiologie, hematologie, biochimie, imunologie, etc;
  • Cunostinte aprofundate despre testele de laborator, semnificatia clinica a acestora si patologiile carora se adreseaza;
  • Cunostinte aprofundate despre interpretarea rezultatelor, semnificatia clinica a acestora – intelegerea principiilor si limitarilor analizelor pe care le lucreaza si aplicarea acestor concepte in cadrul interpretarii rezultatelor;
  • Cunostinte de operare PC (Ms Office);
  • Bune abilitati de comunicare si integritate;
  • Orientare catre nevoile pacientilor;
  • Spirit de echipa.

Descrierea jobului

  • Organizarea si planificarea activitatii din laborator;
  • Interpretarea rezultatelor obținute, determinand semnificatia clinica a acestora;
  • Verificarea rezultatelor testelor (ex: microbiologie sau hematologie) si corelarea semnificatiilor clinice ale acestora;
  • Validarea buletinelor de analize.
Publicat 24 ian. 2022 Reactualizat 21 feb. 2022 Expiră 23 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos