Publicat 11 Ian 2019 | Expiră 11 Feb 2019

MEDIC DE FAMILIE IN FRANTA

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Diploma de medic generalist sau medic de familie
Certificate de conformitate ce atesta diploma de medic conform directivei DC 2005/36/CE
Nivel mediu de limba franceza : B1-B2

Descrierea jobului

DESCRIEREA COMUNEI
Comuna dinamica, de un pitoresc aparte, de 3600 locuitori, situata in regiunea Pays de la Loire, la 10 minute de Cholet, 1h de Nantes si 1h30 de Oceanul Atlantic, cauta un medic generalist.
DESCRIEREA POSTULUI :
In comuna mai exista un medic ce lucreaza in cadrul Centrului de Sanatate.
Potential de clientela : 6000 de locuitori provenind si din 3 comune vecine.
In comuna exista doua case de batrani ce gazduiesc peste 300 de rezidenti.

Avantaje :
Prezenta unui medic roman situat la 25 de km, disponibil sa sprijine medicul nou-venit in familiarizarea cu sistemul medical francez.
Comuna pune la dispozitie un cabinet mobilat si echipat cu material medical.
Se ofera gratuitate la chiria cabinetului (6 luni) si la locuinta (3 luni).
Cabinetul medical este mobilat si echipat cu material medical.
Se asigura un venit minim pe luna in perioada de debut de activitate.
Se asigura sprijin in efectuarea demersurilor administrative
Servicii de Sanatate in cadrul comunei :
2 specialisti in logopedie, 1 osteopat, 7 kinetoterapeuti, 2 dentisti, infirmiere, un psiholog, 1 podolog.
Servicii de sanatate in proximitate :
Centru Spitalicesc si Policlinica la Cholet (la 10 minute)
Centru Spitalicesc Universitar si clinici private la Nantes
Cadrul de viata :
Situata in triunghiul Les Herbiers-Cholet-Bressuire, comuna este traversata de raul Sèvre Nantaise ce ofera locuitorilor un mediu natural protejat.
In cadrul comunei se afla cel mai renumit liceu din departament, scolarizand 2500 elevi dintre care 1300 sunt proveniti din alte localitati.

OPTIM SYNCHRONY este un cabinet de consultanta si recrutare de personal medical calificat din tari din Uniunea Europeana, deschisi spre o oportunitate de dezvoltare a carierei in institutiile de sanatate din Franta. Oferim servicii de consultanta candidatilor nostri in realizarea proiectelor lor profesionale, servicii bazate pe transparenta, proximitate si respect.

Expirat

MEDIC DE FAMILIE IN FRANTA  -  OPTIM SYNCHRONY

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles