Publicat 07 Feb 2018 | Expiră 09 Mar 2018

Medic de familie in Elvetia!

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba germana

Candidatul ideal

Locul de munca se afla intr-o statiune montana selecta unde se practica sporturile de iarna. Desi marea majoritate a pacientilor sunt cei specifici medicinii de familie, medicul de familie pe care il cautam trebuie sa aiba obligatoriu si competente in chirurgie generala, ortopedie si/sau medicina de urgenta astfel incat sa poata acorda primul ajutor si sa realizeze manoperele initiale specifice traumatismelor sporturilor de iarna. Pacientii sunt ulterior transferati in spital pentru realizarea tratamentelor care se impun.

O alta cerinta obligatorie este detinerea unui certificat de limba germana de nivel minim B2.

Descrierea jobului

Ce oferim pe langa oportunitatea de a trai si lucra in Elvetia:

- Salariu mai mult decat motivant
- Bonus 10% din profitul realizat la sfarsitul anului
- Asistenta in obtinerea certificarilor necesare exercitarii profesiei de medic pe teritoriul Elvetiei
- Plata tuturor taxelor necesare obtinerii certificarilor
- Plata specializarilor ulterioare
- Asistenta la gasirea unei chirii si acoperirea acesteia in prima luna.

Contacteaza-ne acum la 0770.791.626

Descrierea companiei

Medici de familie in Elvetia

Medic de familie in Elvetia!  -  medicTravel