Medic cu specialitatea laborator/Biolog- Biochimist

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerinte:
-Medic cu competentã în medicina de laborator, primar sau specialist/
/Biolog sau Biochimist;
-posesor de certificat de membru si acreditat;
-experienta in implementarea si mentinerea procedurilor de management al
calitatii;

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:

-Insamantarea probelor, efectuarea antibiogramelor;
-Citirea probelor si antibiogramelor, citirea frotiurilor;
-Alte activitati specifice de laborator;
-Eliberare buletine de analiza contaminare microbiologica ser si
suprafete;
-Introducerea rezultatelor in programul de lucru;
-Validarea buletinelor de analiza;
- Activitate in laborator conform standardelor si controlul calitatii executiei analizelor.

Publicat 11 mai 2022 Reactualizat 25 mai 2022 Expiră 10 iun. 2022