Publicat 13 Dec 2017 | Reactualizat 10 Ian 2018 | Expiră 13 Ian 2018

Mechanical Planner (m/f)

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent Universitatea Tehnica (Facultatea de Instalatii/Mecanica/Constructii de Masini)
5 ani experienta in operarea si mentenanta echipamentelor in-dustriale
Operare Autocad nivel mediu
Microsoft Office
Experienta project management
Limba engleza nivel mediu
Constituie un avantaj:
Limba germana nivel mediu
Autorizare RSVTI

Descrierea jobului

Planificarea si coordonarea activitatilor de mentenanta precum si cele de inlocuiri, modernizari si dezvoltari pentru echipamentele tehnice si instalatiile de distributie a mediilor energetice:
Instalatia de alimentare si utilizare cu gaze naturale, instalatia de distributie cu azot, instalatia de alimentare si distributie cu apa, instalatiile sanitare si de canalizare
Statia si instalatia de distributie a aerului comprimat
HVAC, centrala termica si instalatiile de incalzire, venti-latie, aer conditionat
Agregatele frigorifice (chillers) si instalatiile de distributie a apei racite, (6-12ºC; 12-18 ºC; 26-36 ºC)
Statia de pompare si Instalatia de stingere a incendiilor (tip sprinklere)
Turnuri de racire naturala a apei si instalatia aferenta
Instalatia de producere a apei pure si dedurizate
Instalatii de recuperare si transfer energetic
Instalatii de tip IR, IMSP, consumatori pe combustibili gazosi, in conformitate cu prescriptiile tehnice colectia ISCIR)
Intocmeste programul annual de mentenanta pentru echipamen-tele tehnice din instalatiile tehnice
Analizeaza oportunitatea, evalueaza costurile si propune spre aprobare investitii / cheltuieli de inlocuiri sau modernizari de echipamente
Intocmeste Caiete de sarcini sau Specificatii tehnice, solicita si analizeaza oferte, propune si argumenteaza oferta / ofertantul selectat
Participa la receptia lucrarilor / echipamentelor si se asigura de conformitatea acestora cu specificatiile tehnice contractate sau comandate
Participa la inventarierea periodica a instalatiilor si echipamente-lor tehnice din responsabilitate, actualizeaza evidentele de inventar in functie de miscarea, completarea sau scoaterea lor din uz in cadrul organizatiei

Welcome to a place where your ideas lead to something big. Welcome to Bosch. Whether in areas of mobility, industrial technology, consumer goods, or energy and building technology: Bosch makes a decisive contribution to improving the quality of life of this generation and those to come. This is only possible with a global network of more than 375,000 highly committed employees, with pioneers who break new technical ground every day. So why not join us in starting something remarkable? Make it happen.

Expirat
Mechanical Planner (m/f)  -  Robert Bosch SRL