Mecanic/ Sudor/ Stivuitorist/ Op. productie - Bolintin-Deal

Hasit Romania SRL - 10 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Pentru fabrica Hasit din Bolintin-Deal cautam personal pt mentenanta, stivuitoristi si operatori productie.
Programul de lucru este in 3 schimburi, de luni pana vineri.
Ne dorim sa angajam persoane serioase, cu simt de raspundere, abilitati de comunicare si de lucru in echipa.
Oferim salariu minim net lunar de 2400 ron.
Orele suplimentare sunt platite cu 175%, orele de noapte cu 125%, iar orele de weekend cu 200%.

Mecanic si Sudor
  • Absolvent studii medii / scoala profesionala domeniul tehnic
  • Experienta de minim 2 ani in mentenanta industriala
  • Cunostinte teoretice si practice pentru repararea si intretinerea mecanica a masinilor/echipamentelor electrice si a utilajelor dinamice
  • Permis de conducere cat. B

Stivuitorist:
  • Absolvent studii medii / scoala profesionala
  • Autorizatie de stivuitorist
  • Experienta de minim 1 an in functia de stivuitorist
  • Prezinta avantaj cunostintele de gestionar
  • Permis conducere cat. B

Operatori productie:
  • Absolventi minim 8 clase
  • Nu este necesara experienta anterioara de lucru
  • Deschisi la invatare

Descrierea jobului

Mecanicul si sudorul:
  • Controleaza periodic si monitorizeaza exploatarea corecta a masinilor si utilajelor in scopul prevenirii eventualelor avarieri accidentale.
  • Executa reparatii curente si/sau capitale.
  • Diagnosticare si remediere defectiuni intervenite la masinile-unelte, utilajele sau instalatiile defecte, va executa probele de functionare dupa efectuarea reparatiilor si repunerea in parametrii tehnici din documentatia masinii.
  • Lucrari de intretinere si reparatii la o mare diversitate de masini, utilaje si instalatii.
  • Efectuarea reconditionarii sau inlocuirii unor organe de masini in cazul defectiunilor neprevazute sau al constatarii unei uzuri premature a acestora.
Stivuitoristul:
  • Conduce, manevreaza, intretine si supravegheaza utilajele destinate pentru transportul si manipularea produselor finite, a marfurilor si a materiilor prime.
  • Asigura transportul produselor finite, a marfurilor si a materiilor prime, incarcarea/ destivuirea si descarcarea/stivuirea in conditii de siguranta maxima.
  • Asigura completarea si predarea tuturor documentelor conform reglementarilor, atributiilor si dispozitiilor primite referitor la produsele companiei.
Operatorul de productie:
  • Efectueaza toate operatiunile necesare pentru a duce la finalizarea produsului finit, folosind in acest scop diferite masini, utilaje si echipamente industriale, respectand instructiunile, procedurile si regulile tehnologice.
  • Printre activitatile recurente se regasesc: pregatirea materiilor prime, prelucrarea, ambalarea, etichetarea/marcarea, paletarea, manipularea, incarcarea/descarcarea materiilor prime si ale produselor finite.

Pentru informatii detaliate referitoare la posturile vacante, va invitam sa ne auzim la numarul de telefon 0756193287.

Prin aplicarea la acest post, va exprimati acordul pentru prelucrarea datelor dvs personale de catre compania Hasit Romania SRL, strict in scopul recrutarii/selectarii/angajarii. Compania va pastra CV-ul dvs in baza de date pentru o perioada de 6 luni de la data aplicarii. Dupa expirarea acestui termen, CV-ul va fi eliminat din baza de date in mod responsabil.

Compania HASIT ROMANIA SRL este un producator international de sisteme si materiale de constructii, fiind prezent pe piata de profil din Romania incepand cu anul 2000.

Oferim solutii personalizate pentru arhitecti, planificatori, companii de constructii, santiere si organisme de ofertare: de la prima idee pana la implementare.

Echipa noastra de profesionisti are competenta de a oferi consultanta in toate fazele de planificare si de constructie.

HASIT este considerat un partener de inalta performanta in domeniul de activitate, punand la dispozitia clientilor sai o gama larga de produse, solutii si servicii de calitate superioara, precum si consultanta si consiliere profesionala.

In centrul gandirii Hasit se afla, in special, apropierea de clienti, precum si stabilirea unor parteneriate de lunga durata, de la egal la egal. Aceasta filozofie este sustinuta prin echipa numeroasa de reprezentanti comerciali si tehnici, care acopera toate judetele tarii.

Sediul social este in Mun. Turda, judetul Cluj, unde activeaza prima fabrica din Romania, de peste 20 de ani.

In anul 2019, Hasit Romania a investit aprox. 4.5 mil Euro pentru extinderea activitatii si in zona de sud a tarii, de aceasta data in orasul Bolintin-Deal, unde astazi functioneaza a doua fabrica a companiei.

In viitorul apropiat, Hasit Romania isi propune atat extinderea capacitatilor existente de productie, cat si efectuarea de investitii pentru deschiderea de noi fabrici la nivel national.

Pentru mai multe detalii despre Hasit, precum si despre Grupul din care facem parte, va invitam sa accesati urmatoarele site-uri: www.hasit.ro & www.fixit-gruppe.com

Publicat 28 iun. 2021 Expiră 28 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos